Chodnik musi być


Stradom dzielnica wciąż zapomniana

Dzielnica Stradom od lat jest traktowana po macoszemu. Większość tamtejszych ulic przedstawia widok jak z czasów króla Ćwieczka. Mimo medialnych alarmów drogowy horror nadal tam trwa.

Aktualnie mieszkańcy ul. Rycerskiej mocno obawiają się o budowę ulicy. Na tę inwestycję czekają blisko trzydzieści lat. W ubiegłym roku wreszcie zapadła decyzja i Rada Miasta przyznała 1,5 mln złotych na budowę. Radość okazała się krótka. – Prace miały ruszyć w ubiegłym roku. Skończyło się na zwiezieniu materiału, bo zima zaskoczyła robotników. Teraz słyszymy od kierownika budowy, że budżet obcięto do 980 tysięcy złotych i zostanie zrobiona jezdnia, bez wyodrębnionego chodników – mówi mieszkanka ul. Rycerskiej Aneta Ulanowska. Jak dodaje cała ulica ma być wykonana z kostki brukowej, a chodnik od jezdni będzie się różnił jedynie kolorem, a nie poziomem. – Takiego rozwiązania nie akceptujemy. Stworzy to poważne zagrożenie dla dzieci idących do szkoły i bawiących się na ulicy. Płaska nawierzchnia spowoduje zwiększenie szybkości ruchu, dojdzie do wypadku, a wówczas będzie za późno na z pójście po rozum do głowy. Musi powstać chodnik na ulicy – akcentuje pani Aneta.
Mieszkańcy podkreślają, że wiele inwestycji na Stradomiu zrealizowano w sposób nader dziwny. Tak na przykład było z ulicą Tarkowskiego. Jest to przykład kompletnej fuszerki budowlanej z powodu chodników. – Są tak wysokie i wąskie, że z trudem przemiesza się po nich jedna osoba. Czy teraz czas, by pośmiewiskiem stała się ul. Rycerska – pyta częstochowianka. – Nie możemy zgodzić, by pozorną oszczędnością zafundować bubel drogowy, który będzie zagrażał bezpieczeństwu naszych dzieci – konkluduje.
– Budowa ul. Rycerskiej jest w trakcie realizacji. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku. Przed zimą rozpoczęto budowę kanału deszczowego, teraz trwa przerwa spowodowana warunkami atmosferycznymi. Gdy zima ustąpi, roboty będą kontynuowane. Wykonany zostanie cały zakres prac objęty umową z wykonawcą, czyli odwodnienie, jezdnia oraz chodniki. Zakończenie prac planowane jest na lipiec 2011 roku – zapewnia rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Marta Górska.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *