Konkurs na plakat o mediacjach


Do 6 września dzieci i młodzież mogą nadsyłać prace, by wziąć udział w konkursie na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji – alternatywny do procesu sądowego sposób rozwiązywania sporów.

Konkurs adresowany jest do uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat mediacji, zachęcenie do korzystania z niej.

Zadaniem uczestników jest stworzenie plakatu promującego mediację – jako jedną z metod polubownego rozwiązywania sporu. Praca powinna być w formacie PNG, JPG lub PDF, wykonana w dowolnym programie graficznym lub na papierze. Każdy uczestnik może przesłać tylko jeden plakat.

Jury  spośród zgłoszonych propozycji wybierze 12 najlepszych, w tym zwycięską. Prace laureatów pojawią się w kalendarzu na 2021 rok, który trafi m.in. do sędziów koordynatorów ds. mediacji.

Zwycięska praca zostanie wykorzystana jako plakat promujący Dzień i Tydzień Mediacji. Ponadto najlepsi otrzymają  bezprzewodowe głośniki oraz opaski (zegarki) monitorujące codzienną aktywność fizyczną.

Prace konkursowe wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (zapisany w formacie pdf), należy przesłać mailem do 6 września na adres: zgloszenia.mediacje@ms.gov.pl, w temacie należy wpisać: KONKURS [nazwisko uczestnika].

Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, z okazji przypadającego w październiku Dnia Mediacji.

Szczegóły, karta zgłoszeniowa oraz regulamin znajdują się na stronie:
https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-dla-mlodziezy-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji–nowy-termin-nadsylania-prac

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *