OSP Janów otrzymała nowego quada


– Drodzy Strażacy janowskiej jednostki stoicie na straży bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Janów, niesiecie pomoc ludziom w potrzebie, ale jednocześnie budujecie siłę swojego regionu poprzez kultywowanie tradycji i przykład ludzkiej solidarności. To jest wasze piękne świadectwo , które budzi szacunek i podziw – powiedział Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński podczas uroczystego przekazania kluczyków do nowego quada zakupionego dla OSP Janów.

Uroczystość miała miejsce 1 lipca 2023 roku na terenie jednostki OSP Janów. Nowy quad to drugi nabytek dla druhów z Janowa, nie tak dawno otrzymali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Jednostka OSP Janów, jak podkreślił prezes Janusz Solak ma najwięcej wyjazdów ratowniczych spośród wszystkich OSP w Gminie Janów, a w powiecie częstochowskim jest skalsyfikowana pod tym względem na siódmej pozycji.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nas w codziennej działalności i pomagają w uzupełnianiu koniecznego sprzętu do wykonywania służby. Szczególnie dziękuję przyjaciołom naszej jednostki:  Panu Wiceministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posłowi Szymonowi Giżyńskiemu, Pani Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Beacie Kocik, Pani Przewodniczącej Rady Gminy Janów Ewie Ucieklak. Wiemy, że na nich zawsze możemy polegać – powiedział prezes Janusz Solak.

W uroczystości udział wzięli: Wiceminister Kultury Szymon Giżyński, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Beata Kocik, Przewodnicząca Rady Gminy Janów Ewa Ucieklak, Radny Adam Markowski, Sołtys Janowa Paweł Oberzig oraz strażacy i ich rodziny.

Z wielkim żalem przyjęto brak obecności wójta Gminy Janów Edwarda Moskalika, który nie odpowiedział na zaproszenie strażaków.

 

Podziel się:

5 komentarzy

 • Gerwazy pisze:

  Tak, zgadzam się ze słowami, bo to budzi szacunek i podziw – powiedział Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński. To zaangażowanie dla naszego bezpieczeństwa. Wielkie gratulacje.

  Odpowiedz
 • Henryk pisze:

  To bardzo ważne aby wspierać działalność strażaków bo to chodzi o nasze bezpieczeństwo. Wielkie uznanie dla Pana Posła Szymona Giżyńskiego za wsparcie i niezawodną pomoc.

  Odpowiedz
 • Strażacy z sąsiedniej gminy pisze:

  My też dziękujemy Panie Szymonie Giżyński za wsparcie, dostaliśmy nowy wóz strażacki za który jesteśmy wdzięczni. Strażacy z sąsiedniej gminy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *