Czwartoligowy hit w Zawierciu


W najbliższą środę, 5.maja br. drużyny występujące w Zina IV Lidze, Gr.I rozegrają 26.Kolejkę spotkań. Prawdziwy hit tej serii gier zostanie rozegrany w Zawierciu, gdzie samodzielny lider tabeli – Raków II Częstochowa zmierzy się z trzecią w tabeli, Wartą Zawiercie. Początek spotkania o godzinie 18:00 na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego przy ulicy Moniuszki 10. Transmisję LIVE z tego spotkania będzie można oglądać za darmo za pośrednictwem telewizji internetowej Jurajska.tv na ich profilu na Facebooku.

Będzie to najciekawsze spotkanie tej serii gier. W tabeli rozgrywek Zina IV Ligi, Gr. Istawce przewodzą rezerwy Rakowa Częstochowa. Drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy jak do tej pory uzbierała na swoim koncie 53.punkty i o dziewięć “oczek” wyprzedza swojego najbliższego rywala, trzecią w tabeli KP Wartę Zawiercie.

Zespół prowadzony przez...byłego zawodnika Rakowa Częstochowa, Roberta Majchrzaka (był On piłkarzem Rakowa w latach 1997-1999) – do tej pory uzbierał 44 “oczka”. 

Zawiercianie bardzo dobrze spisują się grając “u siebie”, jak na razie na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu zdobyli 24.punkty. Na ten dorobek złożyło się siedem zwycięstw, trzy remisy i tylko dwie porażki.

W ostatnim ligowym spotkaniu, rozegranym w ubiegłą sobotę, 1.maja br. Warta Zawiercie przegrała na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza, 2:3. 

Z kolei Raków II Częstochowa po…dziewięciu z rzędu ligowych zwycięstwach, tym razem zanotował remis i to bezbramkowy, z broniącą się przed spadkiem – LKS Przemszą Siewierz. To spotkanie zostało rozegrane w sobotę, 1.maja br. w Częstochowie.

Kadra KP Warty Zawiercie na rundę wiosenną sezonu 2020/2021:

Bramkarze: Sławomir Liberski, Rafał Maścibrzuch.

Obrońcy: Michał Sołtysik, Dominik Chmielewski, Dawid Wrona, Michał Kamiński, Patryk Bartusiak, Italo Santana Ferreira (Brazylia).

Pomocnicy: Damian Adamiecki, Patryk Grim (kpt), Szymon Maszczyk, Fabian Klama, Mateusz Wawoczny, Michał Mąka, Neison Pereira Antunes (Brazylia).

Napastnicy: Norbert Bębenek, Franciszek Gajda, Jacek Jarnot.

Sztab szkoleniowy:

Trener: Robert Majchrzak

Asystent trenera/Kierownik drużyny: Dawid Gajecki

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: KP Warta Zawiercie 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *