Wygrana Politechniki, porażka Drometu

KOSZYKÓWKA

Beniaminek Ligi Centralnej – częstochowski Dromet AJD wciąż płaci przysłowiowe „Frycowe” ulegając niewielką różnicą punktów w konfrontacjach z bardziej obytymi ligowo zespołami. W miniony weekend podopieczne trenera Arkadiusza Urbańczyka po niezwykle zaciętym meczu przegrały z Korona Kraków 67:69. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym. W dwóch kolejnych dominowały krakowianki uzyskując przewagę 15. „oczek” przed ostatnia odsłoną. Czwarta kwarta to wspaniała gra częstochowianek, które odrobiły większość strat. Niestety do zwycięstwa w całym meczu zabrakło koszykarkom Drometu trzech punktów.
Dromet AJD – Korona Kraków 67:69 (13:13, 12:18, 16:25, 26:13)
Punkty dla Drometu: Kotonowicz 25, Stasiuk 24, Motyl 7, Filipek 4, Hepner 3, Łaskowska 2, Juchniewicz 2, Dziegiedź 0, Kupczak 0, Mielczarek 0.
Częstochowskim kibicom na osłodę po porażce żeńskiej ekipy pozostaje radość z wygranej męskiego zespołu. AZS Politechnika wygrała szósty już w tym sezonie mecz. Tym razem pokonała Pogoń Rudą Śląska 73:68. Po tym zwycięstwie częstochowski zespół pozostaje wiceliderem tabeli.
Pogoń Ruda Śl.- AZS Politechnika 68 (25:18, 17:21, 12:16, 14:18)
Punkty dla AZS Politechniki zdobywali: Karkoszka 17, Pławucki 12, Wojciechowski 12, Klocek 11, Sośniak 9, Kotlewski 9, Bluma 3, Pałac 0.