Mecz wagi ciężkiej


W najbliższy weekend (31.03.2023 – 03.04.2023) po przerwie reprezentacyjnej wracają rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Największym hitem 26.seri gier będzie bez wątpienia spotkanie wicelidera, Legii Warszawa z liderem – Rakowem Częstochowa! Początek meczu o godzinie 17:30 na Stadionie Wojska Polskiego im.Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Łazienkowskiej 3. Mecz “na żywo” pokażą aż trzy stacje telewizyjne : ogólnodostępna TVP Sport (tutaj początek przedmeczowego studia już od godziny 16:30 oraz Canal + Sport i Canal + Sport 3. W tych stacjach wstęp do meczu zaplanowano na godzinę 17:10.

To spotkanie od kilkunastu dni elektryzuje kibiców oglądających i pasjonujących się  na co dzień zmaganiami w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy jak i fanów obydwu drużyn. Na kilka dni przed tym meczem kibice Rakowa Częstochowawykupili wszystkie przysługujące im przez organizatorów bilety wstępu i w liczbie ponad1700 osób zawitają w sobotnie popołudnie w Stolicy aby dopingować swoją drużynę! Dla fanów “Medalików” będzie to nowy rekord wyjazdowy w tym sezonie jak i w całej historii.

Do tego pozostałą część biletów nabyli kibice gospodarzy i w sobotę (1.kwietnia br.) spotkanie na szczycie PKO Bank Polski Ekstraklasy obejrzy komplet widzów! Najbliższy mecz dla gospodarzy Legii Warszawa jak i dla Rakowa Częstochowa będzie miał zupełnie inny smak. Jeśli podopieczni Marka Papszuna mający przed tym spotkaniem dziewięć punktów przewagipokonają Legię Warszawa na jej terenie, to zrobią olbrzymi krok w kierunku zdobycia pierwszego w ponad 102-letniej historii klubu, Mistrzostwa Polski.

Wtedy też losy Tytułu Mistrza Polski będą już najprawdopodobniej rozstrzygnięte bo to Raków będzie miał aż dwanaście punktów przewagi nad Legią a do zakończenia sezonu pozostanie do rozegrania jeszcze tylko albo aż…osiem serii gier.

W tym sezonie obydwa zespoły, zarówno Legia Warszawa jak i Raków Częstochowa nie przegrały jeszcze ligowego spotkania grając przed własną publicznością. Tak więc “Czerwono – niebiescy” mogą być pierwszą w tej kampanii ekipą, która zdobędzie Łazienkowską 3. 

Emocje właśnie w Stolicy sięgną zenitu w sobotnie popołudnie, kiedy to od godziny 17:30 zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra głównego, 44-letniego Pana Piotra Lasyka z Bytomia. Co ciekawe w tym sezonie był On głównym rozjemcą w aż sześciu spotkaniach Legii Warszawa (cztery  z nich zakończyły się zwycięstwami Legii, natomiast w dwóch z nich padł remis). 

Kadra KP Legii Warszawa na rundę wiosenną sezonu 2022/2023:

Bramkarze: Kacper Tobiasz, Dominik Hładun, Cezary Miszta, Jakub Trojanowski.

Obrońcy: Yuri Oliveira Ribeiro (Portugalia/Szwajcaria), Mattias Erik Johansson (Szwecja), Maik Nawrocki (Polska/Niemcy), Jan Ziółkowski, Filip Mladenović (Serbia), Lindsay Rose (Mauritius/Francja), Artur Jędrzejczyk.

Pomocnicy: Rafał Augustyniak, Robert Pich (Słowacja), Paweł Wszołek, Ihor Ihorowycz Charatin (Ukraina), Jurgen Çelhaka (Albania), Patryk Sokołowski, Filip Rejczyk, Josué Filipe Soares Pesqueira (Portugalia/kpt), Makana Nsimba Baku (Niemcy/Demokratyczna Republika Konga), Jakub Kisiel, Bartosz Kapustka, Jakub Jędrasik, Igor Strzałek, Bartosz Slisz.

Napastnicy: Tomas Pekhart (Czechy), Blaž Kramer (Słowenia), Carlos Daniel López Huesca “Carlitos” (Hiszpania), Ernest Muçi (Albania), Maciej Rosołek.

Przybyli:

Jakub Jędrasik – KP Legia II Warszawa

Tomas Pekhart – Gaziantep FK

Filip Rejczyk – KP Legia II Warszawa

Jan Ziółkowski – KP Legia II Warszawa

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Kosta Runjaić (Niemcy)

Szef działu rozwoju drużyny: Aleksandar Rogić (Serbia)

Asystent trenera/Analityk: Przemysław Małecki

Asystent trenera: Iñaki Astiz Ventura (Hiszpania)

Trenerzy bramkarzy: Arkadiusz Malarz, Krzysztof Dowhań

Dyrektor drużyny: Konrad Paśniewski

Szef działu medyczno – motorycznego: Bartosz Bibrowicz

Trenerzy przygotowania fizycznego: Stergios Fotopoulos (Cypr/Grecja), Filip Goliński

Szef sztabu medycznego: Filip Latawiec

Lekarz klubowy: Karol Malec

Fizjoterapeuci: Szymon Kałuża, Maciej Treutz – Kuszyński, Bartosz Kot, Kacper Balcerak

Analityk: Piotr Parchan

Kitmani: Sebastian Wołowicz, Krzysztof Rzymowski

Dietetyk: Urszula Somow

Kierownik Legii LAB: Piotr Żmijewski

Szef kuchni: Ewa Olejniczak

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *