Zmarł Stanisław Tyfel, były radny Gminy Mykanów oraz członek Rady Nadzorczej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”


Nie żyje Stanisław Tyfel, były radny Gminy Mykanów w latach 1990-1995 oraz członek Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” Mykanów, w której przez 30 lat działał w Radzie Nadzorczej.

Władysław Tyfel zmarł w sobotę 23 lipca w wieku 75 lat. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w czwartek 28 lipca i rozpocznie o godzinie 15:30 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Starym Cykarzewie.

Na stronie Urzędu Gminy Mykanów zamieszczono następujący wpis:

Podejmowane przez Niego działania społeczne służyły nie tylko własnej miejscowości ale całej gminie Mykanów.

Jako Radny dążył bowiem do wspólnego dobra niejednokrotnie wchodząc w Radzie w rolę negocjatora.

W kadencji 1998-2002 był też członkiem organu władzy wykonawczej – tj. Zarządu Gminy. Śp. Władysław działał też w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” Mykanów, gdzie przez 30 lat był bardzo aktywnym członkiem Rady Nadzorczej.

Zawodowo zajmował się rolnictwem, a w latach 1969-1981 pracował także w Kółku Rolniczym w Cykarzewie Północnym początkowo jako traktorzysta, dyspozytor i mechanik, a od roku 1975 do 1981 roku był kierownikiem Kółka. W latach późniejszych został przedsiębiorcą – wybudował w Cykarzewie Północnym Piekarnię TYF-POL, która stała się firmą rodzinną.

Mimo wielu zajęć i pełnienia funkcji społecznych Pan Władysław potrafił jeszcze znaleźć czas na realizację swej pasji, którą było myślistwo.

Czynnie działał w Kole Łowieckim „Borsuk” i przez wiele lat zajmował się lokalem w Rusinowie, w którym Koło miało swoją siedzibę. W okresie zimy opiekował się zwierzętami leśnymi, a wielogodzinne obserwacje sprawiły, że wspaniale o nich opowiadał.

Pamiętamy Śp. Władysława Tyfla jako człowieka niezwykle kontaktowego, który uśmiechał się do ludzi, był otwarty na ich problemy i chętnie służył pomocą nie szczędząc własnego czasu.

Cześć Jego pamięci!

źródło: UG Mykanów

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *