W Dniu Kobiet o kobietach


Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki 8 marca 2017 roku w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego w Częstochowie dla częstochowianek zorganizowało spotkanie pod nazwą „Jestem kobietą”.

Inaugurując uroczystość prezes Stowarzyszenia Elżbieta Markowska podkreśliła, że wydarzenie dedykowane jest wszystkim częstochowiankom. – Panie muszą dbać o swoje zdrowie, a my jesteśmy przykładem, że z chorobą niekoniecznie trzeba przegrać. Nie chciałybyśmy, żeby powiększały nasze grono – powiedziała Elżbieta Markowska.
Ważnym akcentem spotkania były podziękowania Amazonek dla osób, które dobrym sercem i słowem wspierają je w trudzie choroby i w codziennej działalności na rzecz uświadamiania kobiet. Amazonki wręczyły swoim przyjaciołom symboliczne “Anioły”. Wśród wyróżnionych była redaktor naczelny „Gazety Częstochowskiej” Urszula Giżyńska. – Bardzo dziękuję Amazonkom za to zaszczytne wyróżnienie. Nasza współpraca rozwija się od wielu lat. Zawsze bardzo chętnie służymy swoimi łamami, aby informować o działaniach Stowarzyszenia. Amazonki to kobiety wyjątkowo dzielne i niezłomne. Ich determinacja w popularyzowaniu zdrowia kobiety, zachęcaniu ich do regularnych badań, stała się także jedną z naszych misji. Współczesna kobieta na swoich barkach niesie wiele obowiązków i ma wiele ról do wypełnienia. To trzeba zauważać i doceniać – mówi redaktor Urszula Giżyńska.
Drugim “dziennikarskim Aniołem” została Aleksandra Mieczyńska, zastępca dyrektora Radia Fiat.
Uroczystość uświetniła swoim recitalem Olga Bończyk. Wystąpiła także częstochowianka Ana Andrzejewska. Kolorowym akcentem był międzypokoleniowy pokaz mody zaprezentowany przez Amazonki oraz uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego.

foto: GAW

GAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *