„Garażówka” zawita do Częstochowy


Rzeczy z drugiej ręki, vintage i starocie, ale też współczesne przedmioty. Takiego wydarzenia w Częstochowie jeszcze nie było. Już w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, w Galerii Jurajskiej odbędzie się wyprzedaż garażowa. Jej sprzedawcami będą mieszkańcy regionu. 

Znane z amerykańskich przedmieść wyprzedaże garażowe docierają do Częstochowy. Już w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, Galeria Jurajska organizuje pierwszą w mieście „garażówkę”.
To prawdziwa gratka dla fanów vintage, staroci i antyków, osób poszukujących współczesnych rzeczy z drugiej ręki, ale także wszelkiego rodzaju kolekcjonerów polujących na skarby. Na wyprzedaży garażowej można bowiem kupić niezwykłe, często unikalne przedmioty np. ubrania lub ceramikę, za niewielki ułamek ich wartości.
Tak też będzie w Galerii Jurajskiej. Jak zapowiada centrum handlowe, na pierwszą tego typu imprezę zgłosiło się aż 60-ciu sprzedawców z regionu. Co będzie można kupić na wyprzedaży garażowej? Lista jest długa.
– Wyprzedaże garażowe mają to do siebie, że lubią zaskakiwać rzeczami wystawionymi na sprzedaż, dlatego do ostatniej chwili nie wiemy, co znajdziemy. Na takich imprezach można kupić praktycznie wszystko – od lampy, przez kojec dla psa, a na prawdziwych dziełach sztuki kończąc. I to jest najciekawsze w „garażówkach”, to odkrywanie i zaskoczenie – mówi Violeta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.
Tym bardziej, że sprzedawcami są mieszkańcy Częstochowy i okolic. Każdy mógł się zgłosić na wydarzenie. Należy się więc spodziewać skarbów np. wyszperanych z piwnicy, garażu czy strychu – podkreślają organizatorzy.
– Wyprzedaż garażowa to impreza dla mieszkańców Częstochowy i okolic – naszych sąsiadów. Tutaj nie znajdziemy profesjonalnych sprzedawców antyków czy staroci, którzy zwykle pojawiają się na giełdach i jarmarkach, ale osoby, które postanowiły pozbyć się nadmiaru rzeczy ze swojej kolekcji lub z mieszkania, piwnicy, strychu czy garażu – mówi.
Wszystko w duchu zero waste. – Wychodzimy z założenia, że każda rzecz, zwłaszcza ta uszanowana, zasługuje na drugie życie i nie powinna trafiać na śmietnik, tylko dlatego, że się jej nie używa już lub uznało się ją za niemodną. Wierzymy w to, że są osoby, dla których te przedmioty mogą okazać się prawdziwymi skarbami poszukiwanymi od lat – mówi.
To dopiero początek. – Niedzielną wyprzedażą zaczynamy cały cykl takich imprez. Aż do czerwca „garażówki” będziemy organizować co miesiąc i zawsze w pierwszą niedzielę. Liczymy na to, że idea wydarzenia się spodoba i zostanie ono z nami na dłużej. Tym bardziej, że w regionie nie brakuje ani chętnych do sprzedaży, ani fanów vintage – dodaje.
Wyprzedaż garażowa odbywa się we wnętrzu Galerii Jurajskiej w godz. od 12 do 16. Wstęp wolny.
Źródło: Galeria Jurajska
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *