Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

11 marca 2017 roku, w Jeleniej Górze na bardzo trudnej i selektywnej trasie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych.

W zawodach tych wystartowało ponad 600 zawodników ze 174 klubów. W gronie tym byli również zawodnicy CKS Budowlani Częstochowa. Najlepiej z częstochowskiej ekipy spisał się w kategorii juniora młodszego Jakub Mrożek, który debiutując w takiej imprezie w biegu na dystansie 5 km uplasował się na 10. pozycji. Warto odnotować, iż Jakub jest rocznikiem młodszym i w przyszłym roku również będzie jeszcze w tej samej kategorii wiekowej. W śród seniorek Sylwia Ślęzak również na dystansie 5 km przybiegła do mety na 11 pozycji. W rywalizacji seniorów na dystansie 10 km 23 lokatę wywalczył Karol Grabowski natomiast 25 był Rafał Formicki. Na dystansie 4 km wśród seniorów Rafał Nowak przybiegł do mety na 29 miejscu. W klasyfikacji drużynowej nasi seniorzy wywalczyli 9. pozycję w kraju.