PORAJ / WOKALNE TALENTY WYBRANE!!!


W poniedziałek 4 kwietnia br. na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju odbyły się eliminacje gminne do V edycji Powiatowego Festiwalu „Nasz Talent” Henryka Gmitra – konkursu wokalno-muzycznego adresowanego do dzieci i młodzieży z powiatu myszkowskiego.

 

 

Na scenie „Bajki” wystąpiły nasze gminne Talenty. [- Ogromnie się cieszę z naszego spotkania. Radość jest tym większa, że dziś królować będzie muzyka, która współgrać będzie z waszymi pięknymi głosami. Trzymam za was wszystkich kciuki, niczym się nie stresujcie i zaśpiewajcie najlepiej na świecie] – mówiła rozpoczynając eliminacje gminne – dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

W etapie gminnym konkursu wzięły udział podmioty wykonawcze wyłonione podczas eliminacji szkolnych. Tylko reprezentanci szkół średnich swoje eliminacje przechodzą dopiero na poziomie przesłuchań prowadzonych w ośrodkach kultury.

Wspaniałe występy Młodych Talentów oceniało profesjonalne jury w składzie: Kosma Kalamarz –basista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, oraz Weronika Skalska – wokalistka, która koncertowała u boku wielu znanych artystów, m.in.: Formacji Nieżywych Schabuff i Kasi Cerekwickiej, aktualnie solistka współpracująca z orkiestrą Satelite tworzącą muzykę do spektakli teatralnych. Nie lada zadaniem Jury było wybrać najlepszych z najlepszych, którzy będą reprezentować naszą Gminę w Powiecie.

Po przesłuchaniu 11 wykonawców jury zdecydowało, że promocję do etapu powiatowego, otrzymują:

  • w kat. Przedszkole: Marcin BOROWY (Samorządowe Przedszkole Publiczne „Leśne Skrzaty” w Poraju)
  • w kat. Szkoły Podstawowe I-III: Natalia KOPACZ (Szkoła Podstawowa w Poraju)
  • w kat. Szkoły Podstawowe IV-VI: Jakub POTEMPSKI (Szkoła Podstawowa w Poraju)
  • w kat. Szkoły Podstawowe VII-VIII: Hanna REHLICH (Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku )
  • w kat. Szkoły Ponadpodstawowe: Magdalena BĄK („Ala” Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie).

Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali z rąk wójt Gminy Poraj – Katarzyny Kaźmierczak pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez GOK Poraj, natomiast Laureaci, którzy otrzymali promocję dodatkowo zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Powiat Myszkowski.

[- Serdecznie gratuluję Wam wszystkim i mocno trzymam kciuki za powodzenie naszej reprezentacji podczas eliminacji w Myszkowie. Już niejednokrotnie Młode Talenty z Gminy Poraj udowodniły, że zasługują na najwyższe miejsca na podium. Liczę, że w tym roku będzie podobnie] – mówiła wójt K. Kaźmierczak.

Organizatorem Festiwalu „Nasz Talent” jest Powiat Myszkowski. Nagrodą dla Laureatów eliminacji gminnych jest udział w warsztatach muzycznych, które odbędą się w dniach 27-29 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Celem warsztatów będzie przygotowanie naszych Talentów do koncertu finałowego oraz wykształcenie odpowiednich umiejętności wokalno-scenicznych i zapoznanie się z niezbędnymi technikami wokalnymi.

Koncert finałowy odbędzie się 30 kwietnia 2022 r. w MDK w Myszkowie.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *