Gaz dla gmin powiatu kłobuckiego


29 września 2023 roku na terenie stacji redukcyjno-pomiarowej w Blachowni miały miejsce uroczystości zakończenia inwestycji “Gazyfikacja miejscowości w gminach Kłobuck, Wręczyca Wielka, Opatów i Krzepice”.

Zakres inwestycji:
– Łączna długość sieci gazowej to prawie 95 km,
– Całkowita wartość projektu to 79 milionów złotych,
– Dostęp do sieci gazowej dla ponad 24,5 tys. mieszkańców,
Inwestycją zostały objęte 4 gminy powiatu kłobuckiego: Wręczyca Wielka, Kłobuck, Opatów, Krzepice.
Dzięki wyżej wymienionej inwestycji jest ponad 4650 budynków z dostępem do sieci gazowej. Pojawiło się też wiele nowych możliwości dla regionu m.in przyłączenie biogazowni.
Nową inwestycją zainteresował się też biznes i energetyka, stąd zawarte już umowy m.in. na ciepłownie w Kłobucku, czy przetwórstwo spożywcze.
Gospodarzem samej uroczystości była Polska Spółka Gazownictwa.
Podziel się:

1 komentarz

  • Bardzo cieszy wszystkich cała ta gazyfikacja jednak jest małe ale a właściwie to duże. Gmina Wręczyca Wielka tyle radości z tego gazu lecz mam konkretne pytanie komu ten gaz ile osób zostało faktycznie podłączonych do sieci i może z tego korzystać obecnie jest prawie kwiecień 2024r. i z tego co widać to właściwie nikt brak skrzynek gazowych przed posesjami wszyscy jak palili węglem drewnem i jeszcze czym się tam da palą nadal. Tak się przedstawia ścisłe centrum gminy Wręczyca Wielka ul. Sienkiewicza a gdzie są pozostali mieszkańcy z Borowego Węglowic czy Długiego Kąta którzy byli i są zainteresowani podłączeniem się do gazu ziemnego aby przestać palic w piecach czy też przestać podgrzewać wodę do mycia w lato piecami na węgiel ??? Gaz to tylko przez Wręczycę płynie w rurociągu i tyle proszę nie pisać ile to mieszkańców korzysta gdyż są to zwykłe brednie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *