Zużel w pigułce

* Sebastian Ułamek zajął trzecie miejsce w memoriale Jana Ciszewskiego, tradycyjnie rozegranego na torze w Rybniku. Zwyciężył Australijczyk Leigh Adams, drugi był Tomasz Gollob z tarnowskiej Unii.

* Sławomir Drabik – wieloletni reprezentant Włókniarza (obecnie jeździec wrocławskiego Atlasa) – uległ groźnej kontuzji podczas zawodów kwalifikacyjnych do przyszłorocznej GP, które odbyły się w czeskich Slanach. Sławek ma złamane dwa żebra oraz pęknięty krąg na odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Przerwa w startach zawodnika potrwa minimum 4-6 tygodni. Kontuzja wyeliminowała Sławka z udziału w Grand Prix we Wrocławiu. Jego miejsce zajmie Grzegorz Walasek.
* Podczas pierwszej rundy MDMP, która odbyła się w Rybniku częstochowscy juniorzy zdobyli 16 punktów (Michał Szczepaniak – 9, Michał Ciura – 4, Mateusz Szczepaniak – 3).. Dorobek ten pozwolił im na zajęcie trzeciej pozycji w zawodach.
* W rozegranej 21 maja w Opolu Lidze Południowej Juniorów Włókniarz zwyciężył w czwórmeczu drużynowym. Najlepszym zawodnikiem był Michał Szczepaniak, który wywalczył 11 punktów. Michał wygrał również turniej indywidualny w którym wystartowało po dwóch najlepszych zawodników z każdej drużyny.
* Licencję żużlową odnowił wychowanek Włókniarza Kamil Łyko, tym samym powiększając grono częstochowskich juniorów.
* W czwartek 27 bm. o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Olsztyńskiej odbędzie się II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W zawodach wystąpią juniorzy z Tarnowa, Lublina, Krosna, Rzeszowa, Rybnika i oczywiście Złomrexu.
* W najbliższą niedzielę 30 bm. zespół Złomrexu Włókniarza zmierzy się w Bydgoszczy z tamtejszą drużyną Budlex Polonia. Mimo, że w pierwszym pojedynku obu ekip zdecydowanie zwyciężyli częstochowianie, nie można z góry stawiać na ich łatwe zwycięstwo w Bydgoszczy. BTŻ jest wymagającym przeciwnikiem, szczególnie na własnym torze. Trzymajmy kciuki za zwycięstwo naszej drużyny.