ŻUŻEL W PIGUŁCE

· W Pardubicach (Czechy) odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W zawodach uczestniczyli dwaj reprezentanci Włókniarza Louis Bridger i Tai Woffinden. Obaj Anglicy zajęli odległe pozycje. Bridger uplasował się na 10., a popularny „Woffi” na 15. pozycji.

· Reprezentacja Danii rozegrała mecz testowy z zespołem złożonym z żużlowców Reszty Świata. Skandynawowie minimalnie (40:36) przegrali. Najlepszym zawodnikiem w swoim teamie był Nicki Pedersen, który zdobył 12 punktów (3,3,d,6!).

· Greg Hancock wygrał w Pradze Memoriał Lubosa Tomicka. Amerykanin zgromadził na koncie 14 punktów. Tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Inny reprezentant Włókniarza Tai Woffinden sklasyfikowany został na 9. pozycji.

· W Rzeszowie odbył się finał Srebrnego Kasku. O to cenne trofeum walczyli dwaj jeźdźcy częstochowskiego klubu – Marcin Piekarski i Mateusz Szczepaniak. Popularny „Pieki” zakończył zawody na 12. miejscu, natomiast młodszy z braci Szczepaniaków otarł się o podium. Może mówić o wielkim pechu, ponieważ nie wystartował w biegu barażowym o 2. pozycję, gdyż był niezdolny do jazdy po kolizji z Dawidem Lampartem.