Odra “popłynęła” na Limanowskiego!

Lider trzeciej ligi, grupy trzeciej ani myśli się zatrzymywać! Drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy odniosła siódme, ligowe zwycięstwo w tym sezonie a drugie z rzędu z wynikiem 4:0! Tym razem Raków II Częstochowa pokonał w Częstochowie, MKS Odrę Wodzisław Śląski! Strzelecki “dublet: w tym spotkaniu zaliczył kapitan gospodarzy, Przemysław Oziębała!

Od samego początku niedzielnego (18.09.2022) spotkania przewagę na boisku posiadali gospodarze, którzy ostre strzelanie rozpoczęli już w 18.minucie, kiedy to po raz pierwszy w tym meczu na listę strzelców wpisał się kapitan Rakowa II Częstochowa, Przemysław Oziębała.

Drugiego gola drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy zdobyła na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Wówczas  wychowanka Kreminia Krzemieńczuk, Witalija Onopkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Oliwier Kucharczyk. Tuż przed przerwą lider trzeciej ligi, grupy trzeciej uzyskał trzecie trafienie w tym meczu, a zespołową akcję skutecznie wykończył Kamil Chiliński. Chwilę później, arbiter główny Pan Łukasz Dobrzyński z Olsztyna zaprosił obydwa zespoły do szatni.

W drugiej części gry, mimo kilku sytuacji do zdobycia kolejnych goli, rezerwy Rakowa Częstochowa wykorzystały jedną. Na kwadrans przed zakończeniem meczu idealne podanie Piotra Malinowskiego na bramkę zamienił Przemysław Oziębała, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

Do zakończenia niedzielnego spotkania, więcej goli już nie padło i tym samym Raków II Częstochowa pokonał 4:0 MKS Odrę Wodzisław Śląski w ósmej serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy ma na swoim koncie 22.punkty i aż o sześć “oczek” wyprzedza drugą w tabeli, KS Lechię Zielona Góra, z którą Raków II Częstochowa już grał i zremisował na wyjeździe, 1:1.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna lidera trzeciej ligi grupy trzeciej rozegra w sobotę, 24.września br. O godzinie 15:00 Raków II Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z innym beniaminkiem trzeciej ligi grupy trzeciejKS Polonią Nysa.

To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Nysie przy ulicy Sudeckiej 28. Obiekt posiada 2500 miejsc i wszystkie są siedzące. Podopieczni Łukasza Czajki z dorobkiem 11.punktów plasują się w tabeli na dziewiątym miejscu.

18.09.2022, g.12:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – MKS Odra Wodzisław Śląski 4:0, (3:0),