“Grajmy Panu”


Koncert Pauli Kwietniewskiej

Piwnice Margaux – Galeria Sztuki i Wina przy ul. Mirowskiej 4 w Częstochowie powoli stają się kultowym miejscem spotkań miejscowej bohemy. W lokalu swoje prace coraz chętniej prezentują plastycy, Piwnice są również doskonałą scenerią dla koncertów muzycznych

W piątek 27. stycznia restaurację wypełnił ciepły i melodyjny głos częstochowskiej aktorki Pauli Kwietniewskiej oraz mocne brzmienie towarzyszącego jej zespołu “Often Hides” (Michał Rorat – piano, Marcin Pożarlik – bas, Adam Golicki – perkusja). Propozycja młodych artystów: kolędy i pastorałki w wydaniu bluesowo-soulowym, dość dalece odbiegała od polskiej, wielowiekowej tradycji śpiewania tych pieśni. Z pewnością najmilej słuchało się kolęd, wykonanych najbardziej zwyczajnie, jak “Cicha noc”, “Gdy się Chrystus rodzi” czy “Jezus malusieńki”. Z drugiej strony swingowe i bluesowe aranżacje pokazały skalę wokalno-instrumentalnych umiejętności muzyków. Ten dość osobliwy mariaż głosu delikatnej i eterycznej kobiety z brzmieniem trio “twardych” mężczyzn może zaskakiwać, ale aktorka, jak sama twierdzi, wreszcie odkrywa to, co drzemie w niej od dawna. Podczas koncertu zademonstrowała nowe oblicze: ognisty temperament, ekspresję wyrazu, rozmaitą barwę głosu. – Lubię każdą muzykę. Wybrałam najbardziej mi bliską – podkreśla.
Kwietniewska ma dobre przygotowanie muzyczne. Ukończyła Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie w Gdyni. Swoją karierę rozpoczęła w gdyńskim Teatrze Muzycznym główną rolą w spektaklu “Wichrowe wzgórza”. Sztuka wystawiana była w Zurychu, Hamburgu, Lucernie, Bremie. Z “Often Hides” Kwietniewska zetknęła się przypadkowo właśnie w Piwnicach Margaux. W ubiegłym roku w maju wspólnie zrealizowali spektakl ku czci papieża Jana Pawła II “Sursum corda – w górę serca”, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych. Współpraca zapowiada się obiecująco. – Doskonale się rozumiemy i jesteśmy w trakcie przygotowania wspólnego projektu – mówi P. Kwietniewska.
Na spotkaniu nie zabrakło wspólnego kolędowania i przystolikowych rozmów. Na zakończenie gospodyni obdarowała swoich gości pamiątkowymi bombkami, które sprezentował szef “Komozji” Aleksander Mostowski. Nagłośnienie imprezy zapewnili Jolanta Puszek, Mikołaj Kopeć i Grzegorz Rurański.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *