Spod siatki


Zgodnie z zapowiedziami AZS Częstochowa pozyskał kolejnych zawodników. W czwartek, 25 sierpnia, ekipę „biało-zielonych” wzmocnili dwaj gracze z Ukrainy: przyjmujący Mykoła Moroz i atakujący Oleksander Grebeniuk.

Pierwszy z nich z zespołem Lokomotiv Charków ,a złoty medal mistrzostw Ukrainy w siatkówce. Ponadto w ubiegłym roku na uniwersjadzie w koreańskim Gwangju wraz z reprezentacją swojego kraju zajął drugie miejsce. Drugi z zawodników występował w zespole Barcom Każany Lwów. W swojej karierze zaliczył już występy w Pucharze Challenge z drużyną Impeksahro Sport Czerkasy.

Z kolei w piątek, 26 sierpnia, gracze AZS-u Częstochowa odbyli pierwszy w tym roku przedsezonowy sparing. Rywalem podopiecznych Michała Bąkiewicza był Effector Kielca. „Akademicy” wygrali tę potyczkę 3:1 (26:24, 26:24, 25:23, 19:25). W tym pojedynku trener Bąkiewicz do dyspozycji miał wszystkich zakontraktowanych, przez klub, do tej pory siatkarzy. Ponadto po stronie częstochowian zaprezentowali się również Adam Szlubowski oraz Kamil Ociepka, którzy póki co nie mają zawartych umów z AZS-em.

Składy zespołów:
AZS Częstochowa: T. Kowalski, Wawrzyńczyk, Janus, Adamajtis, Moroz, Szalacha, A. Kowalski (libero) oraz Buczek, Szymura, Buniak, Grebeniuk, Szlubowski, Polański i Ociepka (libero)

Effector Kielce: Bućko, Antosik, Komenda, Więckowski, Wachnik, Orobko, Pawliński, Biniek (libero) oraz Superlak, Formela, Maćkowiak, Dyk i Sobczak (libero)

NORG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *