„BENE MERITUS” – NAGRODA EUROPEJSKIEGO KLUBU BIZNESU POLSKA DLA ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK”


Minęły zaledwie dwa tygodnie od zdobycia tytułu „Modernizacji Roku” 2014 dla siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a dorobek nagród Zespołu powiększył się o kolejne zaszczytne wyróżnienie – nagrodę Europejskiego Klubu Biznesu Polska „Bene Meritus”. Uroczysta Gala laureatów odbyła się 12 września w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Po raz pierwszy w historii Europejski Klub Biznesu Polska uhonorował osoby i firmy, które
w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju w Polsce przedsiębiorczości, gospodarki, nauki, kultury i sportu oraz te, które osiągnęły sukces na skalę europejską i światową. W gronie laureatów docenionych przez Europejski Klub Biznesu znalazł się także Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Kapituła Nagrody pod przewodnictwem prof. Elżbiety Mączyńskiej, prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przyznała Zespołowi Pieśni i Tańca „Śląsk” Nagrodę Europejskiego Klubu Biznesu Polska w kategorii „Bene Meritus” (Dobrze Zasłużony), za wybitne osiągnięcia w promowaniu polskiej kultury ludowej w kraju i za granicą. Wyróżnienie w imieniu Zespołu „Śląsk” odebrał Dyrektor Zbigniew Cierniak wraz z delegacją artystów w strojach scenicznych.

Wśród pozostałych laureatów tytułu „Bene Meritus” byli także: Andrzej Strejlau – znakomity szkoleniowiec, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, prof. nauk medycznych Grażyna Rydzewska, z-ca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, szef Kliniki Gastroenterologii, Przemysław Talkowski – redaktor prowadzący autorskie programy w TV Polsat oraz Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wójt gminy Lesznowola.

Podczas Gali w wilanowskim pałacu, główną nagrodę Europejskiego Klubu Biznesu „Victoria Europae” (Victoria Europejska) odebrał prof. Jerzy Buzek, były Premier RP i były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. W kategorii „Entrepreneur Magnus” (Wybitny Przedsiębiorca) laureatami zostali: Herbert Wirth – prezes KGHM Polska Miedź SA i Wojciech Kuśpik – prezes zarządu Grupy PTWP SA (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości), inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W kategorii „Signum Temporis” (Znak Czasu) nagrody odebrali: prof. Zdzisław Nowakowski – rektor Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania
i Administracji – Dobra Uczelnia w Warszawie oraz Andrzej Siezieniewski – prezes zarządu Polskiego Radia. W kategorii „Pro Futuro” (Dla Przyszłości) przyznawanym za zasługi w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości, gospodarki, nauki, kultury i sportu, w 2015 laureatami zostały firmy: Pinus J&M Smolarczyk i Marchewka.

Patronat honorowy nad Galą objęli: Ministerstwo Gospodarki, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Przedsiębiorczości oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

WARTO PRZYPOMNIEĆ!

Ostatnie tygodnie przed oficjalną inauguracją nowego sezonu artystycznego (25 września) są niezwykle bogate w wyróżnienia dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Warto przypomnieć, że 27 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie Zespół „Śląsk” odebrał podwójne wyróżnienie XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2014”, przyznane Zespołowi Pałacowo – Parkowemu w Koszęcinie w dwóch kategoriach: obiekt zabytkowy i obiekt hotelarsko – turystyczny.

W Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku” od 19 lat wyróżniane są realizacje przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku i wyróżniające się szczególnymi walorami. W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu Tytułu Zespołowi Pałacowo – Parkowemu
w Koszęcinie kapituła Konkursu podała: „Obiekt został zrewitalizowany w kompleksowy sposób
z wniesieniem wielu nowych funkcji architektonicznych do historycznego założenia obiektów. Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej posiada wiele walorów użytkowych wynikających
z podjętych nowych zadań, a jednocześnie bardzo umiejętnie eksponuje wartości zabytkowe. Wysoki standard rozwiązań – zarówno pod względem układu przestrzennego, jak i doboru współczesnych materiałów stanowiących uzupełnienie architektury zespołu pałacowego – pozwalają na stworzenie unikalnej atmosfery dla gości, jak i stałych użytkowników obiektu. Utrzymanie kompozycji parkowej w podobnym charakterze idealnie wpisuje się w całość przedsięwzięcia”.

W gronie finalistów XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” znalazły się 62 obiekty z całej Polski, których modernizację zakończono w 2014 roku. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *