Częstochowscy strażnicy miejscy na 36. międzynarodowym biegu Ptolemeusza

W niedzielę, 2 października, w Kaliszu odbył się 36. międzynarodowy bieg uliczny Ptolemeusza na dystansie 10 kilometrów. Z medalami z Kalisza wrócili reprezentanci Straży Miejskiej.

Do Kalisza pojechała czteroosobowa reprezentacja częstochowskiej Straży Miejskiej. W 36. międzynarodowym biegu ulicznym Ptolemeusza rywalizowało prawie 1100 uczestników. Wśród nich bardzo dobrze zaprezentowali się częstochowianie.

Po raz kolejny nie zawiodła częstochowska strażniczka miejska Agnieszka Jeż, która praktycznie z każdego swojego startu wraca z trofeami. W kategorii open bez względu na wiek i płeć Jeż była 81. na 1077 sklasyfikowanych biegaczy. Wśród kobiet w kategorii open Jeż była 7!

Częstochowska strażniczka miejska najlepsza okazała się wśród kobiet w kategorii służb mundurowych, gdzie rywalizowali przedstawiciele służby więziennej, policji i straży miejskich. Agnieszka Jeż wygrała też bieg kobiet o Puchar Prefekta Straży Miejskich i Gminnych województwa wielkopolskiego. W tej samej klasyfikacji trzecie miejsce zajęła druga reprezentantka Straży Miejskiej w Częstochowie Katarzyna Kotas. Jeż była też trzecia w kategorii kobiet K30.

Wśród panów w Kaliszu rywalizowało dwóch częstochowskich strażników miejskich. Zajęli oni bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji o Puchar Prefekta Straży Miejskich i Gminnych województwa wielkopolskiego. Szymon Jaroś był trzeci i został sklasyfikowany na trzecim stopniu podium, a Wojciech Krysiak zajął czwartą pozycję, tuż za podium.

Przedstawiciele częstochowskiej Straży Miejskiej udanie promowali nasze miasto podczas międzynarodowej imprezy w Kaliszu i wrócili do domów z medalami, dyplomami i pucharami. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych medali.

Start w Kaliszu to kolejny sukces częstochowskiej strażniczki miejskiej. Rok 2016 jest dla Agnieszki Jeż bardzo udany. Przypomnijmy jej tegoroczne najważniejsze sukcesy. W maju Jeż wygrała dwie imprezy. W Bytomiu II Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego, a w Częstochowie triumfowała w VIII Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W lipcu Agnieszka Jeż startowała też w ogólnopolskiej imprezie Lisiniec Run, która odbyła się w Częstochowie w Parku Wypoczynkowym Lisiniec. Uczestnicy biegali na 5 kilometrów. Częstochowska strażniczka miejska wśród kobiet zajęła trzecie miejsce na podium. W Poraju odbyła się w sierpniu konkurencja biegowa I Zalew Biegaczy. W biegu na 12,5 wśród służb mundurowych najlepsza była częstochowska strażniczka miejska Agnieszka Jeż.