Raków Częstochowa powalczy o mistrzostwo?


W poprzednim sezonie piłkarze Rakowa Częstochowa zakończyli rozgrywki na drugim miejscu w tabeli. Nic więc dziwnego, że przed rozpoczęciem obecnej kampanii zakłady bukmacherskie stawiały ten zespół w roli faworyta do walki o mistrzowski tytuł. Wyżej notowane były zespoły Lecha Poznań i Legii Warszawa, jednak podopieczni Marka Papszuna nadal liczą się w grze. Czego można się spodziewać po tym zespole w rundzie wiosennej?

 

Runda jesienna w pigułce

 

Raków Częstochowa zakończył zmagania w rundzie jesiennej na 3. pozycji w tabeli. Podopieczni Marka Papszuna w 19. rozegranych meczach wywalczyli 35 punktów. Taki dorobek sprawia, że przed rozpoczęciem zmagań po przerwie zimowej tracą do lidera tabeli 6 oczek. Strata do Pogoni Szczecin to natomiast zaledwie 2 punkty.

 

Raków Częstochowa całkiem nieźle prezentował się w rundzie jesiennej, jednak nie ma wątpliwości, że zamieszanie związane z ewentualnym odejściem z pracy Marka Papszuna wpłynęło negatywnie na postawę piłkarzy tego zespołu. Nic więc dziwnego, że najtrudniejszym zadaniem dla prezesa klubu było przedłużenie kontraktu tego szkoleniowca, aby drużyna mogła wrócić na właściwe tory od początku rundy wiosennej.

 

Podsumowanie meczów domowych

 

Raków Częstochowa w rundzie jesiennej nie zanotował najlepszych wyników przed własną publicznością. Podopieczni Marka Papszuna w 9 rozegranych rywalizacjach wywalczyli 18 punktów. Biorąc pod uwagę rezultaty, jakie osiągnęły inne zespoły, jest to wynik poniżej oczekiwań. Krzyżowcy mogą się jednak pochwalić bardzo dobrym bilansem bramkowym, ponieważ zdobyli 21 goli u siebie i stracili zaledwie 8 bramek. Pomimo tego wiele razy zgubili punkty z wygranej pozycji.

 

Nie ma wątpliwości, że jeżeli piłkarze Rakowa Częstochowa chcą się włączyć do walki o mistrzostwo Polski w rundzie wiosennej, to muszą poprawić grę na własnym boisku. Podopieczni Marka Papszuna na tym etapie rozgrywek tracą 6 punktów do lidera z Poznania, a ta różnica wzięła się głównie z tego, że Kolejorz wywalczył o 8 oczek więcej w meczach domowych.

 

Bolesne dla piłkarzy jest Częstochowy, było z pewnością przegrane spotkanie z Górnikiem Zabrze. Przed rozpoczęciem tego meczu zakłady bukmacherskie nie spodziewały się innego scenariusza niż wygranej gospodarzy. Ligowa rzeczywistość okazała się jednak brutalna i było to jedyne przegrane spotkanie domowe przez piłkarzy Marka Papszuna w rundzie jesiennej.

 

Raków Częstochowa – statystyki w meczach domowych:

 

  • Raków zdobył przynajmniej jedną bramkę w 4 ostatnich meczach domowych.
  • Drużyna z Częstochowy w klasyfikacji meczów domowych plasuje się dopiero na 7. miejscu.
  • Raków w 9 meczach wyjazdowych wywalczył 13 punktów.
  • Częstochowianie zdobyli aż 21 bramek na własnym boisku.
  • Raków stracił tylko 8 bramek przed własną publicznością.

 

 

 

Najlepsi na wyjazdach!

 

Piłkarze Rakowa Częstochowa mogą się jednak pochwalić bardzo dobrymi wynikami osiągniętymi na wyjazdach. Krzyżowcy w klasyfikacji ligowych delegacji znajdują się na szczycie tabeli.

 

Raków w 10 rozegranych meczach poza własnym stadionem wywalczył 17 punktów. Statystycznie nie jest to najlepszy rezultat, ponieważ więcej punktów wywalczyli przed własną publicznością, jednak biorąc pod uwagę wyniki osiągane przez inne zespoły – taki wynik trzeba szanować.

 

Ciekawostka dotycząca meczów Rakowa Częstochowa przed własną publicznością i na wyjazdach dotyczy bilansu bramek. Na swoim boisku podopieczni Marka Papszuna mają +13 w bramkach i 18 wywalczonych oczek, a na wyjazdach zaledwie +1 i 17 punktów. Rezultat rakowa mógł być jednak zdecydowanie lepszy, gdyby nie bardzo słaby finisz rundy jesiennej w meczach wyjazdowych. Krzyżowcy przegrali między innymiz Lechią Gdańsk, a także Cracovią i zremisowali z Górnikiem Łęczna. W tym miejscu warto przypomnieć, że w każdym z tych meczów byli oni zdecydowanym faworytem w opinii zakładów bukmacherskich.

 

Raków Częstochowa – statystyki w meczach wyjazdowych:

 

  • Raków Częstochowa jest najlepszą drużyną wyjazdową w Ekstraklasie.
  • Częstochowianie zdobyli 15 bramek w 10 meczach wyjazdowych.
  • Raków stracił aż 14 bramek w delegacjach.
  • 17 – tyle punktów na wyjazdach wywalczył Raków w 10 meczach.
  • Raków nie wygrał 3 z ostatnich 4 meczów wyjazdowych.

 

Najważniejszy transfer – przedłużenie kontraktu trenera

 

W końcówce rundy jesiennej Raków Częstochowa zanotował sporo wpadek i wiele osób tłumaczyło gorszą dyspozycję negocjacjami Marka Papszuna z Legią Warszawa. Sam prezes Legii Dariusz Mioduski w samych superlatywach wyrażał się o trenerze Rakowa, aby przekonać go do transferu. Ostatecznie po zmianach w strukturach Legii, które zaszły zimą – nie było koncentracji na pozyskaniu tego trenera. W związku z tym Marek Papszun zdecydował się przedłużyć swój pobyt w Częstochowie. Jest to znakomita wiadomość dla kibiców tego zespołu, a także piłkarzy, którzy pod jego wodzą prezentują się powyżej oczekiwań. Jeszcze kilka lat temu ta drużyna była na poziomie 2. Ligi, a obecnie walczy o mistrzostwo, co pokazuje, jak duży progres pod jego wodzą zanotował Raków.

 

Obecnie klub rozpoczął już przygotowania do rundy wiosennej! Raport z pierwszego sparingu ->https://gazetacz.com.pl/pierwsze-zwyciestwo-rakowa-podczas-zgrupowania-w-belek/

 

Zakłady sportowe w pewnym momencie były pewne, że Marek Papszun zostanie kolejnym trenerem Legii Warszawa. Trzeba jednak przyznać, że osoby, które obstawiły przeciwko takim przewidywaniom, mogą być teraz zadowolone.

 

Zapowiedź rundy wiosennej

 

Rundę wiosenną piłkarze z Częstochowy rozpoczną na własnym boisku w starciu z Wisłą Kraków. Zakłady online nie mają wątpliwości, że gospodarze są zdecydowanym faworytem tego meczu. Każdy inny wynik niż wygrana Rakowa będzie tutaj sporą niespodzianką. Takie mecze w rundzie wiosennej Krzyżowcy po prostu muszą wygrywać, jeśli chcą realnie walczyć o mistrzostwo Polski z Lechem Poznań.

 

Kolejne spotkanie nie będzie jednak już tak proste, ponieważ w meczu wyjazdowym Raków zmierzy się z Radomiakiem. Beniaminek do tej pory nie przegrał żadnej rywalizacji na swoim obiekcie, a w pokonanym boju przed własną publicznością zostawił między innymi Lecha Poznań czy też Legię Warszawa. Już na papierze widać, że nie będzie to łatwe spotkanie. Analitycy zakładów bukmacherskich prawdopodobnie przygotują bardzo wyrównane kursy.

 

W rundzie wiosennej piłkarze Rakowa Częstochowa nie będą mieli łatwego zadania, ponieważ czekają ich jeszcze wyjazdy do Poznania, a także do Szczecina, czyli do bezpośrednich rywali w walce o mistrzostwo Polski. Komplet punktów w tych meczach może być koniecznością, aby walczyć o tytuł.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

 

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *