Poseł interweniuje


Uprzejmie proszę pana Ministra o wyjaśnienie okoliczności anulowania, przez Główną, Komisję Sportu Żużlowego, kary zawieszenia w startach, do 6 stycznia 2006 roku, żużlowcowi Unii Leszno, Robertowi Kasprzakowi, za jego zachowanie – kopnięcie leżącego na torze zawodnika Włókniarza Częstochowa, Rune Holty – podczas meczu w Lesznie, 3 lipca 2005 roku.

Częstochowa, 5 sierpnia 2005 r.

Szanowny Pan
Jerzy Ciszewski
Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Edukacji Narodowej
i Sportu

Prezydium Głównej Komisji Sportu Żużlowego oceniając ten skandaliczny postępek wymierzyło Robertowi Kasprzakowi karę finansową w wysokości 6000 złotych i zakazało mu startów w krajowych zawodach żużlowych do 6 stycznia 2006 roku.
Robert Kasprzak odwołał się od tej decyzji, a Prezydium Głównej Komisji Sportu Żużlowego anulowało swoje wcześniejsze postanowienie, doprowadzając do kuriozalnego, korespondencyjnego głosowania drogą elektroniczną członków Głównej Komisji Sportu Żużlowego, przeprowadzonego od 29 lipca do 2 sierpnia 2005 roku. Taki sposób procedowania – kilkudniowy, dający możliwość wszelkich “konsultacji”, “uzgodnień” między “zainteresowanymi” klubami – stworzył klimat dla podziału środowiska żużlowego w Polsce, do tego jeszcze, w atmosferze podejrzeń i pomówień, prowadząc wprost do publicznego skandalu. To antywychowawcze, wręcz demoralizujące, działanie przy tym: eskalujące napięcie między kibicami obu drużyn – Unii Leszno i Włókniarza Częstochowa, co w obliczu najbliższego meczu, 7 sierpnia na torze w Lesznie, stanowi poważne zagrożenie dla przybyłej publiczności, w tym gości z Częstochowy, którym miejscowi, jeżeli wierzyć kolportowanym, także w internecie informacjom, “gotują pogrom”.
Proszę zatem Szanownego Pana Ministra o zapobieżenie opisanym zagrożeniom, przede wszystkim, przez powrót, w opisanej sprawie, Głównej Komisji Sportu Żużlowego i władz polskiego żużla na drogę praworządnych i niekontrowersyjnych działań.

Do wiadomości:
1. Zarząd CKM Włókniarz Częstochowa w/m
2. Gazeta Wyborcza, Częstochowa – w/m
3. Gazeta Częstochowska – w/m
4. Życie Częstochowskie- w/m

Szymon Giżyński Poseł na Sejm RP

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *