Remis Skry z “Góralami”

Piłkarze Skry Częstochowa zremisowali w roli gospodarza w Bielsku – Białej z Podbeskidziem Bielsko – Biała, 1:1 w spotkaniu kończącym 22.Kolejkę Fortuna 1.Ligi.

Gola dającego prowadzenie podopiecznym Jakuba Dziółki zdobył w 17.minucie, Piotr Pyrdoł. Natomiast do wyrównania doprowadził w 79.minucie, wychowanek KS Brochów Wrocław, Kamil Biliński. W tejże minucie Mateusz Kos obronił strzał Kamila Bilińskiego z rzutu karnego!

Jednak bramkarz Skry Częstochowa odbił futbolówkę przed siebie, co wykorzystał napastnik gości. Biliński głową przerzucił futbolówkę nad Kosem! W zespole gości od 72.minuty na boisku przebywał były zawodnik Skry Częstochowa, Titas Milašius.

Do samego końca spotkania nie padły już gole i spotkanie ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Drużyna Skry Częstochowa po 22.seriach gier w Fortuna 1.Lidze ma na swoim koncie 28.punktów i zajmuje w tabeli dwunastą lokatę.

Kolejne ligowe spotkanie piłkarze Skry Częstochowa rozegrają w piątek, 11.marca br.  O godzinie 18:00 zmierzą się w roli gospodarza na Stadionie Ludowym w Sosnowcu z MKS Sandecją Nowy Sącz. Nowosądecczanie z 32 “oczkami: są na ósmej lokacie w ligowej tabeli. Co ciekawe w drużynie Sandecji występuje były zawodnik Skry, Damian Nowak. Mecz “na żywo: pokaże platforma Polsat Box Go.

07.03.2022, g.18:00: Bielsko – Biała (Stadion Miejski) :

KS Skra Częstochowa – TS Podbeskidzie Bielsko – Biała 1:1, (1:0),

1:0: Pyrdoł 17′

1:1: Biliński 79′

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock). Żółte kartki: Pyrdoł 21′ (faul), Burman 52′ (faul), Ropski 87′ (faul) – Joan Ángel Román Ollé 60′ (faul), Çeltik 64′ (faul), Frelek 82′ (faul). Widzów: 1560.

KS Skra Częstochowa: 33.Mateusz Kos – 30.Bartłomiej Burman (64′ 17.Krzysztof Napora), 5.Aleksander Paluszek, 4.Adam Mesjasz, 20.Szymon Szymański, 15.Kamil Lukoszek (80′ 18.Łukasz Winiarczyk), 10.Piotr Pyrdoł (57′ 11.Mikołaj Kwietniewski), 16.Bartosz Baranowicz, 25.Przemysław Sajdak, 7.Piotr Nocoń (kpt), 9.Maciej Mas (64′ 22.Krzysztof Ropski). Trener: Jakub Dziółka.

TS Podbeskidzie Bielsko – Biała: 32.Matvei Igonen – 21.Jeppe Friborg Simonsen, 89.Daniel Mikołajewski (60′ 11.Yiğit Emre Çeltik), 3.Mateusz Wypych, 6.Maciej Kowalski – Haberek, 2.Ezequiel Augusto Bonifacio (90′ 77.Konrad Gutowski), 33.Joan Ángel Román Ollé (72′ 7.Dominik Frelek), 10.Dawid Polkowski, 15.Jakub Bieroński, 20.Giorgi Merebaszwili (72′ 17.Titas Milašius), 9.Kamil Biliński (kpt). Trener: Piotr Jawny.