Remis Skry w Płocku!

Piłkarze Skry Częstochowa występującej w Fortuna 1.Lidze bardzo dobrze zaprezentowali się na tle rywala z PKO Bank Polski Ekstraklasy! Podopieczni Jakuba Dziółki zremisowali na wyjeździe z 6.drużyną PKO Bank Polski Ekstraklasy, Wisłą Płock, 2:2! Co ciekawe spotkanie z “Nafciarzami” zostało rozegrane na głównej płycie Stadionu im.Kazimierza Górskiego w Płocku!

Gole dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobyli: Mateusz Szwoch (20′) oraz Łukasz Sekulski (44′). Piłkarze Skry Częstochowa odpowiedzieli dwoma trafieniami ale dopiero w drugiej części spotkania. Najpierw golkipera gospodarzy pokonał Adam Mesjasz w 55.minucie, natomiast wynik ustalił w 75.minucie, Piotr Pyrdoł.

Dla częstochowian spotkanie z Wisłą Płock było piątym spotkaniem towarzyskim podczas trwającej przerwy zimowej. Wcześniej Skra Częstochowa pokonała (3:2), BS Polonię Bytom, (2:1)ZKS Stal Stalową Wolę, przegrała (1:5) z RKS Garbarnią Kraków i (0:1) z MKS Koroną Kielce.

Kolejne spotkanie sparingowe częstochowianie rozegrają w sobotę, 5.lutego br. Rywalem Skry Częstochowa będzie GKS Bełchatów. Bełchatowianie to obecnie 16.drużyna eWinner 2.Ligi. Początek meczu o godzinie 11:00 w Częstochowie.