Podpisano nową umowę na przebudowę DK-91. Prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu


W piątek 13 września dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie podpisała umowę z przedstawicielami spółek NDI i NDI Sopot na realizację pozostałego do wykonania zakresu prac wielkiej przebudowy al. Wojska Polskiego (DK-91). Inwestycja zostanie zrealizowana w niezmiennym do pierwotnych założeń zakresie – zgodnie z projektem dofinansowanym ze środków UE.

– Przed nami ogromne logistyczne wyzwanie, bo na realizację kontraktu mamy czas do końca przyszłego roku, tymczasem zakres prac jest bardzo duży. Ale to też nasza kolejna inwestycja, którą będziemy realizować w Częstochowie i mamy nadzieję, że dobry kontakt z Inwestorem, jak i Zamawiającym pomoże nam w sprawnej realizacji tego ważnego projektu – podkreśla Małgorzata Winiarek–Gajewska, prezes zarządu grupy NDI S.A. i dodaje: – Aleja Wojska Polskiego to kluczowa arteria miasta, musimy dokonać wielu uzgodnień, zatem czas oraz sprawne ich procedowanie będą odgrywać w tej realizacji decydującą rolę. Aktualnie kończymy nasz inny wymagający projekt, czyli kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, który był nie mniej wyczekiwanym, obserwowanym i skomplikowanym logistycznie zadaniem. Udało się go zrealizować zgodnie z założeniami i chcielibyśmy móc pod koniec przyszłego roku tym samym pochwalić się w Częstochowie.​

– Zainteresowanie oferentów w przetargu potwierdziło, że jest to zadanie technologicznie do realizacji w tym terminie. Ponadto to strategiczna inwestycja, na której efekt będzie czekać nie tylko Częstochowa, ale także mieszkańcy regionu i południowej Polski. Cieszę się, że realizacji tego zadania podejmuje się firma z doświadczeniem zebranym w trakcie wielu wymagających realizacji na terenie kraju – mówi p.o. dyrektora MZD w Częstochowie Joanna Holi–Sosnowska. – Dla nas to koniec skomplikowanego czasu wypełnienia licznych procedur, po którym przychodzi czas na wyzwania w terenie. Priorytetem jest oddanie do użytku z końcem przyszłego roku nowego kręgosłupa komunikacyjnego naszego miasta. Efekt ma zrekompensować niedogodności, z którymi mieszkańcy mierzyli się do tej pory i zmierzą przez kolejne miesiące – dodaje Joanna Holi–Sosnowska.

W przeciągu kilkunastu kolejnych dni na budowie pojawią się ekipy wykonawcy.

źródło: UM Częstochowa

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *