Raków coraz dalej od Piłkarskiej Europy

Piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali w sobotę, 4.maja br. na wyjeździe z KGHM MZKS Zagłębiem Lubin, 0:2 w spotkaniu 31.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Trafienia dla drużyny prowadzonej przez byłego Selekcjonera Piłkarskiej Reprezentacji Polski, Waldemara Fornalika zdobyli: Kacper Chodyna (41’) oraz Juan Muñoz Muñoz na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania.

Podopieczni Dawida Szwargi sobotnie spotkanie na KGHM Zagłębie Arena w Lubinie rozpoczęli z olbrzymim animuszem. Najpierw w trzeciej minucie meczu po strzale Ante Crnaca piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. Następnie w 9.minucie Erick Ouma Otieno nie zdołał pokonać Sokrátisa Dioúdisa.

Gospodarze prowadzenie objęli w 41.minucie meczu, kiedy to idealne podanie Tomasza Makowskiego do Kacpra Chodyny skutecznie sfinalizował wychowanek Iny Ińsko i tym samym pierwsza część spotkania zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem „Miedziowych”.

W drugiej części spotkania najlepszą okazję do zdobycia gola wyrównującego miał Bogdan Racovitan, kiedy to w 62.minucie po uderzeniu głową Reprezentanta Rumunii skutecznie interweniował w bramce dwukrotny Reprezentant Grecji.

Gdy wydawało się, że sobotnie spotkanie zakończy się skromnym zwycięstwem gospodarzy to w 87.minucie w sytuacji „oko w oko” z Vladanem Kovaceviciem znalazł się Juan Muñoz Muñoz. Wychowanek Sevilli FC skutecznym lobem ustalił wynik meczu.

Tym samym Raków Częstochowa przegrał w sobotę, 4.maja br. na wyjeździe z KGHM MZKS Zagłębiem Lubin, 0:2 w spotkaniu 31.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Częstochowianie po tym meczu mają na swoim koncie 49.punktów.  W spotkaniu z lubinianami kontuzji doznali dwaj gracze Rakowa Częstochowa: Erick Ouma Otieno, który opuścił boisko już 29.minucie oraz Fran Tudor, który został zmieniony w przerwie meczu.

W zespole gospodarzy wystąpiło dwóch byłych zawodników częstochowskiego Rakowa: Mateusz Wdowiak przebywał na boisku do 59.minuty, natomiast Marko Poletanović pojawił się na placu gry w 74.minucie.  Częstochowianie do lidera – Jagiellonii Białystok na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu tracą siedem punktów, do wicelidera – wrocławskiego Śląska, pięć “oczek” a do trzeciego – Lecha Poznań – trzy punkty. Patrząc jednak na formę piłkarzy Rakowa Częstochowa, wywalczenie prawa gry w eliminacjach do europejskich pucharów będzie niezwykle trudne.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Dawida Szwargi rozegra w sobotę, 11.maja br. O godzinie 20:00 – Raków Częstochowa będzie podejmował finalistę Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski – Pogoń Szczecin. To spotkanie „na żywo” pokaże Canal + Sport 3. Mecz będzie dostępny również w aplikacji Canal + online.

04.05.2024,g.17:30 – Lubin (KGHM Zagłębie Arena):

KGHM MZKS Zagłębie Lubin – RKS Raków Częstochowa 2:0, (1:0),

1:0: Chodyna 41’

2:0: Muñoz 87’

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Grzybek 61’ (faul), Kopacz 65’ (faul) – obaj KGHM MZKS Zagłębie Lubin. Widzów: 5871.

KGHM MZKS Zagłębie Lubin: 87. Sokrátis Dioúdis – 2.Bartosz Kopacz, 25.Michał Nalepa, 5.Aleks Ławniczak, 13.Mateusz Grzybek, 7.Kacper Chodyna, 6.Tomasz Makowski, 8.Damian Dąbrowski (kpt), 17.Marek Mróz (74’ 20.Marko Poletanović), 77.Mateusz Wdowiak (59’ 21.Tomasz Pieńko), 90.Dawid Kurminowski (84’ 18. Juan Muñoz Muñoz).

Rezerwowi: 1.Jasmin Burić – 16. Sergyi Buletsa, 23.Patryk Kusztal, 27.Bartłomiej Kłudka, 11.Arkadiusz Woźniak, 55. Luís Carlos Machado Mata “Luís Mata”.

Trener: Waldemar Fornalik.

RKS Raków Częstochowa: 1. Vladan Kovačević – 7.Fran Tudor (46’ 11.John Yeboah Zamora), 25.Bogdan Racovitan, 4. Strátos Svárnas, 26. Erick Ouma Otieno (29’ 88.Matej Rodin), 8.Ben Lederman (82’ 9.Łukasz Zwoliński), 66. Giánnis Papanikoláou, 21.Dawid Drachal, 27.Bartosz Nowak (69’ 10. Ivi López), 20.Jean Carlos Silva Rocha (82’ 23. Péter Baráth), 19.Ante Crnac.

Rezerwowi: 12. Dušan Kuciak – 15. Adnan Kovačević, 17.Jakub Myszor.

Trener: Dawid Szwarga.’