JAKUB ŻULCZYK W CZĘSTOCHOWIE – PREMIERA ,,INFORMACJI ZWROTNEJ”


Spotkanie z pisarzem odbędzie się w Filharmonii Częstochowskiej 29 maja o godz. 19.00. Pretekstem jest ukazująca się pod koniec tego miesiąca nowa powieść autora, w której antykryminał spotyka się z dramatem psychologicznym. O wejściówki na spotkanie należy pytać w siedzibie OPK ,,Gaude Mater” lub kasie Filharmonii.   

Jakub Żulczyk jest pisarzem i scenarzystą, jednym z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych autorów młodego pokolenia. Napisał już dziewięć powieści: „ Zrób mi jakąś krzywdę” (2006), „Radio Armagedon” (2008), „Instytut” (2010 i jego poprawione wydanie w 2016), „Zmrojewo” (2011), „Świątynia” (2011), „Ślepnąc od świateł” (2014), a w ostatnich latach – „Wzgórze psów”(2017), „Czarne Słońce” (2019) i „Informacja zwrotna” (2021). Pisał również między innymi do „Tygodnika Powszechnego”, „Wprost” czy „Elle”. Jest współscenarzystą serialu „Belfer”.

Zdobył Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2018 w kategorii ,,proza” oraz Literacką Nagrodę Warmii i Mazur 2017 za „Wzgórze psów”. W 2018 roku na podstawie książki „Ślepnąc od świateł” powstał serial telewizyjny, do którego scenariusz Jakub Żulczyk napisał wraz z Krzysztofem Skoniecznym. Przedostatnią książkę Żulczyka „Czarne Słońce” okrzyknięto ,,narodową dystonią”.

Wydawnictwo ,,Świat Książki” zapowiada najnowszą powieść Żulczyka takim opisem: Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia, to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił. Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku „Jutro”, wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie. Klucz do odkupienia i odnalezienia syna tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Musi sobie tylko przypomnieć.

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, poświęcone tej najnowszej książce, odbędzie się 29 maja o godz. 19.00 w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej.

Wstęp jest bezpłatny, ale ograniczony – obowiązuje limit miejsc. Zaproszenia można odbierać w Ośrodku Promocji Kultury ,,Gaude Mater” oraz kasie biletowej Filharmonii (zaproszenia są jednoosobowe, jedna osoba może wziąć maksymalnie dwa zaproszenia).

W miejscu spotkania obowiązuje reżim sanitarny, o którego szczegółowych zasadach można przeczytać pod linkiem  https://www.filharmonia.com.pl/content.php?ContentId=131

za UMCz

Fot. Zuza Krajewska

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *