Częstochowa: Zbiórka nietrafionych prezentów


To już po raz 11. odbędzie się tegoroczna akcja zbierania nietrafionych prezentów. Od kilku lat organizują ją wspólnie: Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundacja ufam Tobie. Obie instytucje współpracują z sobą już od wielu lat.

 

W ostatnim czasie organizowały wspólnie m. in. 6. Światowy Dzień Ubogich. „Zarówno naszym celem, jak i celem Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego jest pomoc osobom, które najbardziej tego potrzebują, dlatego nie można mówić o żadnej konkurencji między nami, bowiem im bardziej połączymy siły i środki, tym lepiej będziemy pomagać” – kontynuuje Kobojek. I z tego też powodu zdecydowano się przed laty połączyć zbiórkę nietrafionych prezentów na rzecz obu instytucji.

Każdy, kto znalazł pod choinką coś, czego chciałby dyskretnie się pozbyć, może to wysłać na adres: Jasnogórski Punkt Charytatywny, ul. Św. Barbary 6, 42-200 Częstochowa. Komuś z potrzebujących sprawi to na pewno wiele radości.

Akcję zbierania nietrafionych prezentów zainspirował przed laty list czytelnika do Tygodnika Katolickiego “Niedziela”. Zauważył on, że z wielu podarków ucieszymy się, ale pewną część rzucimy w kąt, bo szalików, skarpetek, pluszowych misiów, lalek czy innych zabawek mamy już pod dostatkiem. “Tymczasem dla wielu biedniejszych rodzin te niepotrzebne nam rzeczy są przedmiotem marzeń” – napisał czytelnik.

W sumie to pani Jola znalazła w Tygodniku Katolickim <Niedziela>  ten list i przyszła z tą propozycją do Punktu. I tak to się zaczęło. Przez wiele lat koordynowała też te działania i później zaczęła działać w swojej Fundacji, zaproponowała, by akcję podejmować wspólnie” – zdradza o. Zygmunt Bola, opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego.

Nietrafione prezenty można przekazywać osobiście do siedziby Punktu Charytatywnego na Jasnej Górze, a także wysyłać pocztą na adres: Jasnogórski Punkt Charytatywny, ul. O. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa. Ważne, żeby na przesyłce znalazł się dopisek: „nietrafione prezenty”.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *