33 GMINY W PROGRAMIE CZYSTE POWIETRZE


Mszana jest 33. gminą województwa śląskiego, w której znajdzie się Punkt Przyjmowania Wniosków w ramach Programu Czyste Powietrze. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś (06.03.2020 r.) Adam Lewandowski, zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Mirosław Szymanek, wójt Gminy Mszana. Do korzystania z programu zachęcały mieszkańców obecne podczas uroczystości parlamentarzystki z tego terenu – poseł Teresa Glenc i senator Ewa Gawęda.

 

 

– Liczę, że dzięki uruchomieniu tego Punktu, liczba osób w gminie zainteresowanych wymianą kotłów na paliwa stałe i przeprowadzeniem termomodernizacji w ramach Programu Czyste Powietrze znacznie wzrośnie. Tym bardziej, że od 1 kwietnia procedury związane z otrzymaniem dotacji będą znacznie uproszczone – mówił Adam Lewandowski, zastępca prezesa WFOŚiGW w Katowicach.

Punkt Przyjmowania Wniosków to dla mieszkańców spore ułatwienie, bo wniosek o dofinansowanie będą mogli składać w swojej gminie, bez konieczności wyjazdu do siedziby Funduszu w Katowicach lub biurach w Częstochowie i Bielsku-Białej.

– Punkt uruchomimy w Urzędzie Gminy Mszana, w Referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszu Zewnętrznych, gdzie mieszkańcy od dawna załatwiają sprawy związane z dofinansowaniami do ekologicznych źródeł ciepła – wyjaśnia Mirosław Szymanek, wójt Mszany.

W najbliższym czasie specjaliści z WFOŚiGW w Katowicach przeszkolą wytypowanych pracowników urzędu, którzy będą bezpośrednio obsługiwać mieszkańców. Punkt Przyjmowania Wniosków w Gminie Mszana ruszy już w kwietniu.

 

R

 

Materiał ukazał na stronie: „Częstochowska Gazeta Ekologiczna”
(wydanie papierowe), której publikację współfinansuje Wojewódzki
Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska
organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki
Wodnej w Katowicach.

Podziel się:

1 komentarz

  • Małgorzata pisze:

    To fantastyczna wiadomość dla mieszkańców . Program czyste powietrze bedzie bardziej osiągalny . Polecam dofinansowanie a w szczególności kocioł eei pellets z firmy Kostrzewa . Sama z niego skorzystałam i jestem bardzo zadowolona . Mam czysta kotłownie a przede wszystkim satysfakcję ,że nie truje innych
    https://kostrzewa.com.pl/produkty/eei-pellets

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *