Norwid wygrał 3:1 we Wrześni

W środę (5 października br.) Exact Systems Norwid Częstochowa rozegrał mecz wyjazdowy z Krispolem Września  w ramach 1. kolejki zaplecza Plus Ligi. Spotkanie pierwotnie miało odbyć się 17  września. Gospodarze wystosowali jednak prośbę o jego przełożenie. Władze Tauron 1. Ligi wyraziły zgodę.

Premierową partię pewnie wygrali zawodnicy Krispolu 25:18.  Podopieczni Mariana Kardasa od początku do końca prowadzili w tej części spotkania i powiększali przewagę. Na nic zdały się wzięte czasy przez trenera przyjezdnych, Piotra Gruszkę, przy stanach 11:5 i  18:11 dla miejscowych.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, lecz z korzyścią dla wielkopolskiego zespołu, który wygrywał 13:10. Z biegiem czasu częstochowianie się rozkręcali. Efektem tego było zwycięstwo 25:20.

Kolejna odsłona różniła się od wcześniejszych. Tym razem lepiej w grę weszli siatkarze pod wodzą Gruszki, uzyskując pięciopunktowe prowadzenie 11:6. Gracze z Wrześni potrafili odrobić część strat. W pewnym momencie przegrywali bowiem już tylko 19:21. Decydująca faza seta należała do gości, którzy ostatecznie wygrali 25:21.

Wstępny etap czwartej partii był niezwykle zacięty. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi, niż dwa „oczka”. Jednak to Norwid rozegrał końcówkę seta skuteczniej, co zaowocowało tryumfem 25: 21, zaś w całym spotkaniu 3:1.

Krispol Września- Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:18, 20:25, 21:25, 21:25)

MVP: Rafał Sobański.

Autor: Dawid Gątkowski