Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu.

Przez trzy dni (11-13.02.2017) w Toruniu w hali Arena trwała rywalizacja młodych lekkoatletów o medale Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

Wśród ponad 800 uczestników z 200 klubów z całego kraju udział wzięła 12 osobowa ekipa CKS Budowlani Częstochowa. W tym najważniejszym starcie halowym większość zawodników CKS ustanawiała rekordy życiowe. Najlepiej z ekipy zaprezentował się JakubChłądzyński, który w rywalizacji wieloboistów wywalczył brązowy medal. Jakub startując w siedmiu konkurencjach w trzech ustanowił rekordy życiowe ( 60 m – 7,36 s, 60 m ppł – 8,26 s, wzwyż – 190 cm) zdobywając 4214 punktów. Karol Sowa startując na dystansie 300 m w eliminacjach uzyskał 36,12 s a w finale 35,94 s. Wynik Karolaz finału to nowy rekord klubu 16 – latków oraz 8 miejsce w końcowej klasyfikacji. Również 8 miejsce wywalczyła Klaudia Lis w skoku wzwyż – 155 cm. Marek Jaworski również wzwyż uzyskał 190 cm i uplasował się na 10 pozycji. Podobnie jak Katarzyna Krupka w chodzie na dystansie 3000 m. Jej wynik 15:59,68 min to nowy rekord życiowy zawodniczki. Na 10 pozycji rywalizację w biegu na dyst. 60 m ppł ukończyła Urszula Ułamek wynikiem 9,30 s. Na szczególne słowa uznania zasłużyła Julia Bartolewska, która debiutując w takiej imprezie w biegu na dyst. 300 m w gronie 45 uczestniczek zajęła 14 lokatę ustanawiając rekord życiowy 42,37 s. Na tym samym dystansie Kacper Ślusarek zajął 15 pozycje również z rek. życiowym 36,77 s. Na dystansie 800 m Aleksander Turek zajął 15 miejsce wynikiem 2:01,23 min. Tomasz Turski na dystansie 400 m zajął 21 miejsce z wynikiem 51,55 s, a Bruno Waszkiewicz na 300 m uzyskał 37,87 s zajmując 23 lokatę.
Mistrzostwa te były niestety bardzo pechowe dla naszej najlepszej zawodniczki Magdaleny Brendel, ubiegłorocznej Mistrzyni Polski. Nasza zawodniczka w eliminacja na 200 m uzyskała drugi wynik oczywiście pewnie awansując do finału. W finale zajęła 2 lokatę wynikiem 25,04 s, Jednak po paru minutach została zdyskwalifikowana za mały błąd techniczny ( na drugim łuku bieżni postawiła stopę na linii wewnętrznej swojego toru biegu ). Zawody te były wyposażone w pełny monitoring elektroniczny i takich przypadków jaki spotkał Magdę było wiele.