Jak samodzielnie skleić buty?


Odklejona podeszwa nie musi być powodem do szybkiej wizyty u szewca. Sklejenie obuwia to czynność, którą w łatwy sposób możemy wykonać samodzielnie w domu. Co należy zrobić, kiedy nasze ulubione buty ulegną uszkodzeniu? Konkurs

Dla wielu osób buty stanowią najważniejszy element stroju. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i krojów obuwia na każdą okazję i w każdym kolorze – od delikatnych mokasynów i szpilek, po modne sneakersy czy ciężkie półbuty w stylu militarnym. Czasem jednak trudno dobrać buty, które będę gwarantowały maksymalną wygodę, komfort noszenia i będą pasowały do różnych stylizacji. A gdy już uda nam się taki model znaleźć, każde jego najmniejsze uszkodzenie zaczyna budzić w nas niepokój. Wizja wyrzucenia ulubionej pary butów i trudność w znalezieniu zastępstwa bywa naprawdę mroczna. Wiele uszkodzeń, takich jak rozklejona podeszwa, oderwany pasek czy inne usterki możemy naprawić samodzielnie. Jak to zrobić?

Naprawa w kilku krokach
Sklejanie zniszczonych butów jest bardzo proste i zamyka się w zaledwie pięciu krokach. Przestrzegając instrukcji, możemy mieć pewność, że ulubione obuwie – codzienne, wyjściowe czy sportowe sprosta wielu naszym wymaganiom – treningom, spacerom, zabawom z dziećmi, górskim wyprawom czy po prostu codziennej aktywności. Pomocny w naprawie obuwia będzie klej do butów Fix&Go od firmy Bostik.
– Sklejenie butów nie należy do trudnych zadań, jednak by było efektywne, a obuwie po samodzielnej naprawie służyło nam przez długi czas, należy przestrzegać zasad, dzięki którym nam się to uda. Zanim w popłochu zdejmiemy rozklejonego buta i popędzimy do schowka po klej, warto się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności należy właściwie wyczyścić popsutego buta. Jego powierzchnia powinna być czysta, sucha, wolna od kurzu, tłuszczu czy innych zabrudzeń. To da nam pewność, że klejenie przebiegnie sprawnie i będzie trwałe – mówi Ewa Tacka, Project Manager z firmy Bostik.
Gdy but będzie już odpowiednio przygotowany do klejenia, można przejść do kolejnych etapów domowego naprawiania. Na początku należy równomiernie nałożyć klej na obie powierzchnie, które mają ulec sklejeniu. W tym celu warto użyć pędzla lub końcówki dozującej kleju do butów Fix&Go od Bostik. Następnie należy odczekać około 5 minut, bo właśnie tyle trwa wstępne odparowanie rozpuszczalnika zawartego w substancji klejącej. Po tym czasie należy mocno docisnąć do siebie klejone elementy. Warto pamiętać, że wytrzymałość połączenia zależy od siły docisku. Jeśli nie jesteśmy pewni swojej tężyzny fizycznej, możemy użyć do tego imadła lub innych dostępnych pod ręką akcesoriów. Kolejnym etapem klejenia butów jest ostukanie nosków i krawędzi gumowym młotkiem. Po tak wykonanym klejeniu obuwie należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia i związania na kolejne 12 godzin. Gdy ten czas upłynie, możemy śmiało założyć swoje nowe-stare buty i cieszyć się ich wygodą.

Klej do zadań specjalnych

Wybierając klej do butów, warto sięgnąć po sprawdzone, mocne i odporne na zginanie oraz działanie czynników zewnętrznych rozwiązanie, które poradzi sobie ze swoim zadaniem. Klej do butów Fix&Go od firmy Bostik wyróżnia ekstremalna wytrzymałość na promieniowanie UV czy deszcz, co pozwoli cieszyć się sklejonymi butami w zmiennych warunkach pogodowych. Klej Fix&Go jest bezbarwny, dlatego można mieć pewność, że powstała spoina nie zaburzy estetyki naszego ulubionego obuwia. Preparat świetnie sprawdza się przy sklejaniu skóry naturalnej i sztucznej, gumy, filcu, tkanin powlekanych, nylonu, PVC, a nawet drewna. Oznacza to, że można go użyć nie tylko do naprawy obuwia. Dzięki swojej elastyczności i odporności, idealnie nadaje się do sklejania butów sportowych, trekkingowych czy do tańca.
Sklejenie butów to prosta czynność, dzięki której możemy wydłużyć życie ulubionych adidasów, sandałów czy kozaków. Użycie wytrzymałego kleju oraz przestrzeganie zasad naprawy obuwia to klucz do sukcesu domowej zabawy w szewca. Klej do butów Fix&Go od Bostik to rozwiązanie, które powinno znaleźć się w wyprawce gotowej na awaryjne sytuacje.

Klej do butów Fix&Go
Producent: Bostik
Pojemność: 20 ml
Cena: 9,80

O firmie Bostik:
Bostik to wiodący na świecie specjalista w zakresie chemii budowlanej, rynku konsumenckiego i klejów przemysłowych. Od ponad stu lat opracowuje i dostarcza innowacyjne oraz inteligentne rozwiązania do uszczelniania i klejenia, które są dostosowane do potrzeb kształtujących codzienne życie. Firma Bostik obecna jest w 45 krajach, w których reprezentują ją 54 centra produkcji, dystrybucji, sprzedaży i administracji.

 

Konkurs

Dla naszych Czytelników mamy do zaoferowania nagrody od firmy Bostik. Prosimy o odpowiedź na pytanie: Co wyróżnia klej do butów Fix&Go od firmy Bostik?

Na odpowiedzi nadesłane na adres: redakcja@gazetacz.com.pl czekamy do 15 maja 2021 roku.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *