Dublet Sajdaka to za mało…

Piłkarze Skry Częstochowa przegrali w Wielką Sobotę (30.marca br.( z Radunią Stężyca 2:3 w wyjazdowym meczu 26. kolejki o mistrzostwo drugiej ligi. Gole dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobyli: Roko Kurtović (7′), Danu Spătaru (20′) i Paweł Czajkowski (88′). Częstochowianie odpowiedzieli dwoma trafieniami swojego kapitana, Przemysława Sajdaka (38′, 90′).

Pojedynek Skry Częstochowa z Radunią Stężyca zapowiadał się niezwykle ciekawie. Radunia plasuje się w ścisłej czołówce rozgrywek drugiej ligi i zespół pod wodzą Szymona Hartmana walczy o awans do pierwszej ligi, Z kolei piłkarze częstochowskiej Skry muszą uważać na dolne rejony tabeli i walczą o utrzymanie się w stawce drugoligowców.

Gospodarze sobotniego pojedynku bardzo szybko otworzyli wynik w tym meczu. Już w siódmej minucie Jakuba Rajczykowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciecha Słomki, strzałem głową pokonał Roko Kurtović.

Piłkarze Raduni prowadzenie podwyższyli w 20.minucie kiedy to częstochowskiego golkipera pokonał 21-krotny Reprezentant Mołdawii, Danu Spătaru. Podopieczni Konrada Geregi kontaktowego gola zdobyli w 38.minucie, kiedy to Kacpra Tułowieckiego Przemysław Sajdak. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Piłkarze Skry w drugiej odsłonie atakowali i coraz częściej gościli pod bramką Raduni ale to właśnie gospodarze na dwie minuty przed zakończeniem meczu zdobyli trzeciego gola. W 88.minucie Jakuba Rajczykowskiego pokonał Paweł Czajkowski i już było wiadomo, że stężyczanie tego meczu na pewno nie przegrają. W piątej, ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy rozmiary porażki zdołał jeszcze zmniejszyć Przemysław Sajdak, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Kilka chwil później – arbiter główny Pan Aleksander Borowiak zakończył to spotkanie.

W drużynie gospodarzy na boisku wystąpiło dwóch byłych zawodników częstochowskiej Skry: Wojciech Słomka spędził na boisku 55.minut, kiedy to zmienił go…inny były piłkarz drużyny z ulicy Loretańskiej 20, Patryk Mularczyk.

Tym samym Skra Częstochowa przegrała w Wielką Sobotę, 30.marca br. na wyjeździe z Radunią Stężyca, 2:3 w spotkaniu 26.Kolejki o mistrzostwo drugiej ligi. Częstochowianie po tym meczu mają na swoim koncie 33.punkty i w tabeli zajmują dziewiątą lokatę, mając zaledwie trzy punkty więcej od znajdującego się pod “kreską” – GKS-u Jastrzębie – Zdrój. Jastrzębianie mają jedno spotkanie rozegrane mniej od częstochowian.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Skry Częstochowa rozegra w piątek, 5.kwietnia br. O godzinie 19:00 zespół pod wodzą Konrada Geregi będzie podejmował na Stadionie przy ulicy Loretańskiej 20 – rezerwy KGHM MZKS Zagłębia Lubin.

Drugi zespół “Miedziowych” ma na swoim koncie 33.punkty i plasuje się w tabeli na dziesiątej lokacie, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej od częstochowian. Transmisję “na żywo” z meczu Skry Częstochowa z KGHM MZKS Zagłębiem II Lubin przeprowadzi Telewizja Pilot WP w systemie PPV. Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

3:2: Sajdak 90+5′

Sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań). Żółte kartki: W.Zieliński 54′ (faul), J.Kwiatkowski 84′ (faul) – Maćkowiak 14′ (faul), Nawrocki 25′ (faul), Mas 90′ (faul).

KS Radunia Stężyca: 1.Kacper Tułowiecki (kpt) – 37.Hubert Zwoźny, 3.Tomasz Dejewski, 44.Roko Kurtović, 6.Jonatan Straus, 22.Danu Spătaru (55′ 27.Matej Mršić), 4.Paweł Czajkowski, 33.Bartłomiej Kasprzak (84′ 2.Dmytro Ołeksandrowycz Baszłaj), 23.Wojciech Zieliński (55′ 19.Jakub Kwiatkowski), 77.Wojciech Słomka (55′ 11.Patryk Mularczyk), 8.Wojciech Łuczak (77′ 7.Mateusz Kuzimski). Trener: Szymon Hartman.

KS Skra Częstochowa: 76.Jakub Rajczykowski – 88.Tobiasz Kubik (63′ 11.Matesz Winciersz), 98.Filip Nawrocki (54′ 20.Oliwier Kucharczyk), 2.Paweł Kucharczyk, 21.Olivier Wypart, 15.Mateusz Maćkowiak (80′ 23.Igor Ławrynowicz), 25.Przemysław Sajdak (kpt), 77.Paweł Kołodziejczyk (80′ 9.Fabian Grzelka), 6.Mikołaj Łabojko, 26.Natan Dzięgielewski (63′ 22.Mateusz Kaczmarek), 10.Maciej Mas. Trener: Konrad Gerega.