Policjant – ,,Dawcą Krwi – Zasłużonym dla Zdrowia Narodu”


Minister Zdrowia wyróżnił policjanta służącego w pyskowickim komisariacie odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To wyjątkowe odznaczenie przyznawane jest osobom, które oddały co najmniej 20 litrów tego życiodajnego płynu. Aspirant sztabowy Łukasz Kaczyński oddał ponad 20 litrów krwi, ratując życie i zdrowie innych. Honorowym dawcą jest od 19 lat.

Dzielnicowy Łukasz Kaczyński jest krwiodawcą od 2005 roku. Jego bezinteresowna pomoc, wyrażająca się w ponad 20 litrach oddanej krwi, zasługuje na szacunek. Dzielnicowy z rejonu gminy Wielowieś, służy w garnizonie gliwickim od 18 lat.

To nie pierwszy raz, kiedy policjant naszego garnizonu zostaje wyróżniony za swój wkład w krwiodawstwo, choć mundurowi sami zwykle nie nagłaśniają swoich zasług.

Na uwagę zasługuje fakt, że częstochowscy  policjanci oddają krew wszystkim potrzebującym. Ich celem jest zapewnienie, by ten najcenniejszy dar był dostępny wszędzie tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia najbardziej go potrzebują.

Podziel się:

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *