Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Pińczycach koncertuje i prosi o wsparcie


POWIAT KŁOBUCKI / GMINA KOZIEGŁOWY

22 maja 2022 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Pińczycach brała udział w dwóch ważnych uroczystościach, które odbyły się na terenie Pińczyc. Teraz przed nią duże wyzwanie: wyjazd na festiwal do Hiszpanii.

 

Pierwszą z nich było wprowadzenie przez ks. Wacława Kozickiego do wspólnoty parafii św. Michała Archanioła w Pińczycach relikwii św. Jana Pawła II. Był to wyjątkowy dzień w historii parafii, która od dziś ma nowego orędownika i wspomożyciela. W kościele parafialnym Orkiestra wykonała między innymi utwory: „Abba Ojcze”, „Z dawna Polski Tyś Królową”, „Barka”, „Boże coś  Polskę” oraz „Madonno, Czarna Madonno”.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach Joanna Sularz, Radna Gminy i Miasta Koziegłowy Jadwiga Balińska, Radny Gminy i Miasta Koziegłowy Andrzej Okularczyk, Radny Gminy i Miasta Koziegłowy Leonard Jagoda.

– Bardzo dziękujemy ks. Pawłowi Lamkowi za zaproszenie naszego zespołu na tak ważne wydarzenie. Serdecznie dziękujemy za miłe słowa uznania i podziękowania, które poruszyły nie tylko nasz zespół – mówi Inspektor Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Pińczycach. Wiktoria Sularz.

 

Drugą bardzo ważną uroczystością tego samego dnia było podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Nie zadawalajcie się miernotą…”, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Pińczycach. Głównymi założeniami konkursu jest propagowanie postaw wychowawczych utożsamianych z postacią świętego Jana Pawła II poprzez przybliżenie wartości zawartych w nauczaniu Ojca Świętego. Tutaj Orkiestra wykonała takie utwory jak: „Góralu czy Ci nie żal”, „Orkiestry Dęte”, „Happy Marching Band” oraz „Tusz”. – To dla nas ogromny zaszczyt móc po raz kolejny uczestniczyć w wydarzeniu, któremu przyświeca postać Jana Pawła II, który tak jak my – kochał muzykę. Serdecznie dziękujemy niezastąpionej Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Joannie Sularz za zaproszenie naszej Orkiestry do udziały w tak wyjątkowym wydarzeniu. Dziękujemy za wsparcie, które niezmiennie otrzymujemy… – dodaje kapelmistrz Wojciech Pompka.

Orkiestra bierze także udział w różnych konkursach i festiwalach, gdzie zdobywa laury i uznanie publiczności. Występy są jednocześnie promocją gminy i polskiej kultury muzycznej. W dniach od  11 do 19 września 2022 roku wybiera się na festiwal orkiestr do Hiszpanii, na które otrzymała zaproszenie. – To dla zespołu wyzwanie także finansowe. Za pobyt członkowie orkiestry płacą sobie sami, natomiast na autokar nas nie stać. Koszt transport wyniesie około 34 tysięcy złotych i na to potrzebujemy wsparcia. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc – mówi Wiktoria Sularz. I dodaje. – Dziękujemy wszystkim, a w szczególności Pani Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joannie Kołodziejczyk, Panu Staroście Powiatu Myszkowskiemu Piotrowi Kołodziejczykowi oraz Panu Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy Jackowi Ślęczce za słowa uznania skierowane w naszą stronę. Mamy ogromną nadzieję, iż wypowiedziane obietnice niedługo się spełnią… Dziękujemy wszystkim za gromkie brawa i obecność, bo bez tego nie było by i nas.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *