Obrońca trofeum z pewnym awansem do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe KS Bruk – Bet Termalikę Nieciecza, 2:0 w spotkaniu 1/8 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski.

Wynik spotkania, które było przepustką do ćwierćfinału, został ustalony już w pierwszej części meczu. Najpierw w 7.minucie bramkarza gospodarzy, Łukasza Budziłka pokonał Fábio Miguel dos Santos Sturgeon. Następnie tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania wychowanka GKS-u Bełchatów w bramce gospodarzy, pokonał Ben Lederman.

Dla obu zawodników były to premierowe trafienia odkąd są zawodnikami Rakowa Częstochowa! W drugiej części spotkania najbliżej zdobycia goli byli Iván López Álvarez i Sebastian Musiolik. W 60.minucie po uderzeniu Hiszpana piłka trafiła w poprzeczkę. Natomiast w 89.minucie po strzale Sebastiana Musiolika z najwyższym trudem interweniował golkiper gospodarzy!

Tym samym Raków Częstochowa pewnie pokonał KS Bruk – Bet Termalikę Nieciecza 2:0 i zameldował się w 1/4 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. Spotkania tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 1-3.marca 2022 roku.

Do ligowych zmagań „Czerwono – niebiescy” powrócą w sobotę, 4.grudnia br. O godzinie 20:00 zmierzą się na wyjeździe z KS Lechią GdańskSpotkanie zostanie rozegrane na Polsat Plus Arenie Gdańsk przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1Mecz ” na żywo” od godziny 19:40 pokażą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. W zespole Lechii Gdańsk występuje dwóch byłych zawodników Rakowa Częstochowa : Maciej Gajos i Miłosz Szczepański.

01.12.2021, g.14:30 : Nieciecza (Stadion KS Bruk – Betu Termaliki) :

KS Bruk – Bet Termalica Nieciecza – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:2),

0:1: Fábio Miguel dos Santos Sturgeon 7′

0:2: Lederman 43′

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Putiwcew 31′ (faul), Mešanović 48′ (faul) – Kun 50′ (faul), Papanikolau 57′ (faul), Petrášek 66′ (faul). Widzów: 887.

KS Bruk – Bet Termalica Nieciecza: 1.Łukasz Budziłek – 13.Mateusz Grzybek, 6.Nemanja Tekijaški, 77.Artem Putiwcew (46′ 97.Wiktor Biedrzycki), 23.Marcin Wasielewski (46′ 27.Bartłomiej Kukułowicz), 1.Muris Mešanović, 18.Piotr Wlazło (kpt), 87.Jakub Pek (46′ Samuel Štefánik), 22.Michal Hubínek (87′ 95.Sebastian Bonecki), 66.Martin Zeman (67′ 7.Roman Gergel), 9.Kacper Śpiewak. Trener: Mariusz Lewandowski.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 66.Joannis Giannis Papanikolau, 2.Tomáš Petrášek (kpt), 24.Zoran Arsenić, 7.Fran Tudor, 88.Walerian Gvilia, 8.Ben Lederman (64′ 20.Marko Poletanović), 70.Fábio Miguel dos Santos Sturgeon (76′ 17.Mateusz Wdowiak), 11. Iván López Álvarez (64′ 14.Daniel Szelągowski), 23.Patryk Kun (87′ 19.Jordan Courtney – Perkins), 21.Vladislavs Gutkovskis (76′ 9.Sebastian Musiolik). Trener: Marek Papszun.