Wiceminister Giżyński z wizytą w OSP Kuźnica Marianowa


1 marca 2023 roku druhowie OSP Kuźnica Marianowa – Częstochowa spotkali się z wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego, posłem Szymonem Giżyńskim, senatorem RP Ryszardem Majerem, śląskim komendantem wojewódzkim w Katowicach, nadbryg. Jackiem Kleszczewskim i komendantem miejskim PSP w Częstochowie bryg. Markiem Radoszem.

Podczas spotkania goście pogratulowali strażakom otrzymania nowego wozu ratowniczo-gaśniczego, który już jest przyznany, a który jednostka otrzyma w tym roku. Wóz GLBA jednostka pozyskała dzięki rządowemu wsparciu, ale – co trzeba podkreślić – także dzięki wielkiej solidarności mieszkańców dzielnicy, którzy głosowali w budżecie obywatelskim na wniosek OSP Kuźnica Marianowa. Tym sposobem druhowie otrzymają z funduszu BO – ok. 330 tys. zł, natomiast brakujące 100 tys. zł dołożył rząd Zjednoczonej Prawicy.  – Taka wspaniała współpraca zaowocowała pozyskaniem dla jednostki nowego, tak bardzo potrzebnego samochodu. To postawa godna naśladowania. Gratuluję serdecznie i życzę nieustającej opieki św. Floriana w wypełnianiu tej odpowiedzialnej i trudnej służby – podkreślił wiceminister Szymon Giżyński.
Jak zdradzili druhowie na nowy wóz czekali wiele lat. W jednostce samochód bojowy ma już ponad 40 lat, dlatego nowy jest tak oczekiwany z utęsknieniem.
Gazeta Częstochowska przyłącza się do gratulacji.
Podziel się:

4 komentarzy

 • Karolina pisze:

  Dziękujemy. To już kolejny setny czy dziasiaty wóz strażacki. Minister Giżyński zawsze wspiera i pamięta

  Odpowiedz
 • Nikita pisze:

  Minister i Senator zawsze wspierali strażaków. Małe społeczności, rolników, rodziny, ludzi, matki samotne. To jest prawdziwa praca społeczna a nie celowanie w największe grupy wyborców i puste hasła a potem… oskubać naród z majątku jak zdechła kurę.

  Odpowiedz
 • Miriam pisze:

  PO tyle sprzedało swoim z majątku narodowego że teraz zbierać to, odbudować to kawał roboty. Cześć nie do odzyskania. Przeminęło z wiatrem z PoPSL- prezesami.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *