ODBLASKOWA SZKOŁA w Gminie Przystajń


We wrześniu 2023 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim przystąpiła do udziału w akcji „Odblaskowa Szkoła”.

 

Celem akcji jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Akcja daje również możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi osób dorosłych na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Uczniowie, a także nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim poprzez udział w akcji „Odblaskowa Szkoła” chcą promować zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Dlatego w związku ze zmianą czasu na zimowy i ograniczoną widocznością zachęcają do tego, aby zawsze pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Co za tym idzie, aby pamiętać o zakładaniu odblasków, które zwiększają widoczność i pozwalają na szybszą reakcję kierowców. Osoby, które mają na sobie odblaski, są widoczne z kilkukrotnie większej odległości, niż te ubrane w zwykłą odzież dlatego uczniowie przygotowali breloczki, które swoim kształtem przypominały odblaski oraz ulotki informacyjne o zachowaniu bezpieczeństwa pt. ,,WIDOCZNY – BEZPIECZNY” po zmroku.

Podczas Biesiady Kół Gospodyń Wiejskich w Ługach Radłach przygotowali wraz z opiekunami akcje promującą bezpieczeństwo pieszych skierowanych do Seniorów. Przygotowali dla nich ulotki oraz rozmawiali z nimi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Kolejną akcję jaką podjęli było spotkanie z mieszkańcami okolicy podczas którego przypominali  o bezpieczeństwie po zmroku i o tym, jak odblaski zwiększają widoczność. Na zakończenie rozdali ulotki edukujące mieszkańców naszej okolicy.

Jak widać Publiczna Szkoła Podstawowa w Borze Zajacińskim wzięła sobie do serca udział w Akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA”. Niech każdy z nas bierze przykład z takiej postawy jaką prezentują uczniowie oraz nauczyciele z tej szkoły.

Życzymy wszystkim bezpiecznej drogi podczas poruszania się szczególnie po zmierzchu.

Zdjęcia: Archiwum Szkoły

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *