Gaudeamus Igitur na UJD


Dziś, 4 października 2023 roku, inauguracja nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie, po raz pierwszy w formule uniwersytetu klasycznego.

Rektor UJD prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska z radością podkreśliła nowy rozdział w życiu Uczelni. – Zaczynamy nowy rok akademicki już jako uniwersytet klasyczny. Uczelnia się dynamicznie rozwija, mamy coraz więcej nowych kierunków i coraz więcej studentów. Mamy też przyjaciół, którzy nas wspierają i na których zawsze możemy liczyć. Dziękuję Posłowi Szymonowi Giżyńskiemu, Wiceministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Senatorowi Ryszardowi Majerowi – powiedziała Rektor Anna Wypych-Gawrońska.
Listy na ręce pani Rektor przesłali: Premier Mateusz Morawiecki (list odczytał Senator Ryszard Majer) i Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek (odczytał Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz).
– To wielkie wydarzenie dla miasta Częstochowy i całej Ziemi Częstochowskiej. Cieszę się, że skutecznie współuczestniczyłem w tym trudnym procesie powołania Uniwersytetu. Dziękuję całej Społeczności Uczelni, na czele z Panią Rektor, prof. dr hab. Anną Wypych-Gawrońską, za owocną i dobrą współpracę. Gratuluję i życzę dalszego rozwoju i licznych sukcesów – mówi Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Szymon Giżyński Poseł na Sejm RP .
UJD rozpoczyna nowy rok z ponad 6 tysiącami studentów.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *