POMOC DLA OSÓB BEZDOMNYCH


W weekend Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej koordynował akcję pomocy doraźnej skierowanej do osób bezdomnych przebywających w tzw. miejscach niemieszkalnych.  

 

Akcja ,,Zima” to działania realizowane w każdym okresie jesienno-zimowym przez Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności na terenie Częstochowy.

W nocy z 19 na 20 listopada  temperatura spadła poniżej zera, dlatego przeprowadzono kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Potrzebującym oferowano gorącą zupę, pieczywo i herbatę, a także koce, kołdry oraz ciepłą odzież.
W sumie patrol odwiedził 51 miejsc, zastano tam 32 osoby, z czego stan jednej z nich wymagał interwencji medycznej. Osoby bezdomne były również informowane o dostępnych formach wsparcia oraz możliwości otrzymania skierowania do placówki dla osób bezdomnych, a także skorzystania z pobytu w ogrzewalni.

Akcja ,,Zima” będzie wznawiana każdorazowo, gdy temperatury spadną znacząco poniżej zera. Warto dodać, że kontrole miejsc niemieszkalnych na terenie Częstochowy są prowadzone na bieżąco, nie tylko podczas mrozów.

Działania zorganizowane przez Partnerstwo Lokalne były koordynowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie. Posiłki przygotowała Fundacja Chrześcijańska ,,Adullam”, ich dostarczeniem (a także innych rzeczy) zajęli się strażnicy miejscy oraz streetworkerzy z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej  i Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Agape”.

Na podstawie inf. przesłanej przez MOPS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *