Siatkarskie wieści


* Nie udało się SPS-owi Politechnika podtrzymać serii zwycięstw. W konfrontacji z SMS-em Sosnowiec nasze siatkarki musiały uznać wyższość rywalek. Mimo zaciętej gry częstochowianki: Pietroczuk, Cupisz, Węcławek, Solska, Fedorów, Nieczyporowska, Kędzia (l) – Marszałek, nie zdołały wygrać ani jednego seta. Przegrały kolejno do: 22, 21 i 18. Porażka sprawiła, że spadły na jedenastą pozycję w tabeli.

* Drużyna Wkręt- Met Domex AZS Częstochowa gładko poradziła sobie z popularnymi “Kazikami” wygrywając bez straty seta w wyjazdowym pojedynku ligowym w Sosnowcu. W grze gospodarzy KP PE Sosnowiec zabrakło determinacji i zaangażowania. Podopieczni Mariana Kardasa za szybko stracili wiarę w możliwość odwrócenia losów meczu. Mimo, że akademicy nie ustrzegli się błędów, byli o klasę lepszym zespołem od Sosnowiczan. Poszczególne sety kończyły się następującymi wynikami: 17:25, 17:25, 22:25. Wygrana w Sosnowcu oraz odniesione przed tygodniem zwycięstwo nad Mostostalem-Azoty 3:1 (25:19, 25:21, 26:28, 25:18) wywindowały częstochowską drużyną na pozycję wicelidera tabeli. W najbliższą sobotę (14.01) do Częstochowy zawita Gwardia Wrocław. Faworytem spotkanie są podopieczni Edwarda Skorka, emocji na pewno nie zabraknie.
* Dzięki zwycięstwu 3:1 z MKS Zawiercie siatkarki drugoligowej Częstochowianki wciąż utrzymują niewielką stratę do zajmującej czwartą pozycje w tabeli drużyny z Dąbrowy Górniczej. Walka o miejsce w pierwszej czwórce nabiera rumieńców. AZS Domex Częstochowianka – MKS Zawiercie 3:1 (25:17, 19:25, 25:16, 25:15). W częstochowskiej ekipie na parkiecie zaprezentowały się: Feć, Borzęcka, Malicka, Babiarz, Chyra, Czok, Bury (l) – Sobota, Zagozda, Wawrzycka.

PAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *