Częstochowa otworzy cykl SEC!


Nie lada gratka czeka kibiców żużla pod Jasną Górą w roku 2023. 17 czerwca zainaugurowane zostaną rozgrywki Speedway European Championship. Pierwszą areną zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Europy będzie Częstochowa!

Po naszym mieście rywalizacja o miano najlepszego speedway rajdera na Starym Kontynencie przeniesie się do niemieckiego Güstrow (5 sierpnia). Trzecia runda cyklu SEC – podobnie jak pierwsza – odbędzie się w Polsce, a konkretnie w Bydgoszczy (9 września). Kwestie medalowe IME rozstrzygną zawody w czeskich Pardubicach. Dojdzie do nich 22 września.

Tytułu bronić będzie kapitan Włókniarza, Duńczyk Leon Madsen. W gronie stałych uczestników serii znajduje się także nowy nabytek „Lwów”, Mikkel Michelsen, który w sezonie 2022 stanął na najniższym stopniu podium całych rozgrywek. Zagwarantowany start w tegorocznej edycji mają ponadto trzej Polacy: Janusz Kołodziej, Patryk Dudek oraz Dominik Kubera. Pozostałych zawodników wyłonią z kolei etapy kwalifikacyjne.

Częstochowa już raz była organizatorem jednej z finałowych rund Indywidualnych Mistrzostw Europy. Miało to miejsce 19 września 2014 roku.

Pełny terminarz IME na żużlu w sezonie 2023:

Faza eliminacyjna:
1. Runda Kwalifikacyjna: Terenzano (Włochy), 25 kwietnia
2. Runda Kwalifikacyjna: Mureck (Austria), 1 maja
3. Runda Kwalifikacyjna: Debreczyn (Węgry), 1 maja
4. Runda Kwalifikacyjna: Daugavpils (Łotwa), 29 kwietnia
SEC Challenge: Nagyhalász (Węgry), 14 maja

Faza finałowa:
1. Finał: Częstochowa (Polska), 17 czerwca
2. Finał: Güstrow (Niemcy), 5 sierpnia
3. Finał: Bydgoszcz (Polska), 9 września
4. Finał: Pardubice (Czechy), 22 września

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *