Akt oskarżenia przeciwko obywatelom Gruzji


Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm obywatelom Gruzji, dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu przy użyciu urządzenia blokującego sygnał pilota.

  – W toku śledztwa ustalono, że 16 marca 2023 roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzili czynności w związku z powtarzającymi się kradzieżami z włamaniem do samochodów na parkingach przy autostradzie A1. W trakcie obserwacji parkingu MOP Starcza-Wschód zauważyli pojazd marki VW Passat, którego kierowca wysiadł z auta i nacisnął pilot, celem zamknięcia drzwi. W pobliżu zaparkowany był samochód marki Honda, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Gdy kierowca wszedł do toalety, z Hondy wysiadł mężczyzna, który otworzył drzwi VW Passata i zaczął penetrować jego wnętrze. Wtedy policjanci zatrzymali penetrującego pojazd i mężczyznę siedzącego w Hondzie. Po wylegitymowaniu ustalono, że mężczyźni są obywatelami Gruzji w wieku 42 i 40 lat.  W trakcie przeszukania pojazdu zatrzymanych mężczyzn znaleziono urządzenie służące do blokowania sygnału pilotów samochodów. Ponadto przy jednym z Gruzinów ujawniono 0,5 grama marihuany. W trakcie śledztwa prokurator przedstawił Gruzinom zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem przedmiotów znajdujących się w pojeździe oraz jednemu z nich zarzut posiadania narkotyku w postaci marihuany. Podejrzany, który penetrował pojazd przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Drugi z mężczyzn przyznał się do posiadania marihuany i nie przyznał się do usiłowania kradzieży. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Obywatele Gruzji nie byli w przeszłości karani. Jeden z nich z zawodu jest ekonomistą, a drugi pracownikiem budowlanym.
Zarzucane oskarżonym przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat. – informuje Rzecznik Prasowy prokurator Tomasz Ozimek.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *