Po Kinder+Sport

7-10 lipca w Częstochowie miało miejsce prawdziwe siatkarskie ucztowanie. W tych dniach bowiem rozegrany został największy na całym świecie turniej mini siatkówki. Rozgrywki te zrzeszały najlepsze drużyny z całej Polski.

W turnieju tym brały udział drużyny zarówno chłopięce jak i dziewczęce w kategoriach „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. W każdej występowało 48 ekip. Zawodnicy M-Volley Exact Systems Norwid Częstochowa rywalizowali w „trójkach” i „czwórkach”. Częstochowianie lepiej poradzili sobie w drugiej z wymienionych kategorii. Podopieczni Zbigniewa Markowskiego w meczu o 13. miejsce pokonali UKS Plas Warszawa 2:1 (15:7, 13:15, 11:7). W tej fazie rozgrywek tryumfował natomiast DMKS Plas Kielce/1. Drużyna ze stolicy województwa kieleckiego zwyciężyła w finałowym starciu z Sądeckim Klubem Piłki Siatkowej DUNAJCEM Nowy Sącz 2:0 (15:8, 15:10). Ekipę spod Jasnej Góry reprezentowali: Wiktor Płatkowski, Piotr Duszczyk, Marek Szczygioł, Marcel Pośpiech, Kamil Świąć oraz Jakub Kantorowicz.

W „trójkach” mini siatkarze M-Volley Exact Systems Norwid Częstochowa uplasowali się na 22. pozycji. Z dalszej rywalizacji odpadli w pojedynku o 21. lokatę, ulegając Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Dwójce” Milicz 0:2 (7:15, 12:15). W tej części imprezy sztab szkoleniowy częstochowskiego zespołu, w składzie: Piotr Jędrzejewski i Mateusz Skowron, powołał: Mateusza Kotlińskiego, Bartosza Olczyka, Kastora Srokę, Jana Szpręgiela, a także Antoniego Staszczyka. W „trójkach” najlepszą drużyną okazał się być Uczniowski Klub Sportowy „Set” Starogard Gdański, pokonując w finale KS Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:1 (15:8, 14:16, 11:9).