Konferencja w UJD „Naukowcy dla Przedsiębiorców”


W środę (6 grudnia) w budynku Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie po raz czwarty miała miejsce konferencja zatytułowana „Naukowcy dla Przedsiębiorców”. W tym roku odbyła się ona pod hasłem „Infrastruktura Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie w ofercie usług B+R dla Przedsiębiorców”.

Tego typu spotkania finansowe są przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4). Przeprowadzane są z kolei w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”.

Jak podkreślają organizatorzy – a więc Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Obszarze Nauki i Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza – celem tych konferencji jest zbliżenie do siebie sfery nauki i biznesu. Ma to umożliwić nawiązanie współpracy naukowców z przedsiębiorcami. Efektem tego będą trwałe relacje między obydwoma środowiskami.

Podczas środowego spotkania pracownicy częstochowskiego UJD zaprezentowali propozycję usługi B+R, ukierunkowaną w stronę otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni. Ponadto ukazano przykłady już zrealizowanych zleceń na rzecz podmiotów zewnętrznych.

Swoje prelekcje wygłosiły: Laboratorium Badań Środowiskowych i Nowych Materiałów, Centrum Innowacji i Badań Żywności Prozdrowotnej (INNOFOOD), a także Interdyscyplinarne Centrum Naukowo-Badawcze UJD.

W czasie otwartych dyskusji zgromadzeni  przedsiębiorcy przedstawiali swoje kolejne oferty dalszej współpracy z Uniwersytetem Jana Długosza, sygnalizując przy tym swoje potrzeby, jak również oczekiwania.

Tekst powstał we współpracy z CTWiIwONiS Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Norbert Giżyński

Foto. Norbert Giżyński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *