Siatkarskie wieści

* Siatkarze Wkręt Met Domex AZS-u Częstochowa pokonali w Warszawie Politechnikę 2:3 (25:20, 26:24, 20:25, 16:25, 9:15) i zapewnili sobie grę w półfinałach PLS. Rywalem częstochowian będzie drużyna Jastrzębskiego Węgla. Drugą parę półfinałową tworzą Skra Bełchatów i AZS Olsztyn. Akademicy spod Jasnej Góry maja już zagwarantowaną czwartą pozycję w tabeli, ale zarówno kibice, jak i ambitni zawodnicy liczą na więcej.

* Siatkarki SPS Politechniki pokonały w trudnym wyjazdowym pojedynku KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (15:25, 21:25, 18:25). Częstochowianki zajmują obecnie w ligowej tabeli 9. pozycję i mają na swoim koncie 30 punktów.
* W dniach 12. i 13. marca, w sali gimnastycznej pińczowskiego LO rozegrano XIV Turniej im. Złotej Drużyny w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Częstochowę w Pińczowie reprezentowali uczniowie VIII LO Samorządowego, którzy uplasowali się na miejscach tuż za podium. Dziewczęca drużyna z VIII LO Samorządowego z Częstochowy zajęła czwartą pozycję, natomiast chłopcy z tej samej szkoły ukończyli turniej na piątym miejscu.