O ligowe punkty pod Klimczokiem


W najbliższą sobotę, 19.sierpnia br. drużyna rezerw Rakowa Częstochowa rozegra trzecie ligowe spotkanie w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Zespół pod wodzą Michała Pulkowskiego tym razem zmierzy się na wyjeździe z BTS Rekordem Bielsko – Biała. Początek meczu o godzinie 17:00 na Stadionie Centrum Sportu Rekord przy ulicy Startowej 13.
Mecz “na żywo” pokaże oficjalna telewizja klubowa RekordTV na YouTube. Stadion w Bielsku – Białej posiada 600.miejsc w tym 250.miejsc jest zadaszone. Transmisja LIVE : www.youtube.com/watch?v=KBZhlX6ANf4

Poprzedni sezon trzecioligowy Raków II i Rekord zakończyły obok siebie – na drugiej i trzeciej pozycji, ledwie ruszyły rozgrywki 2023/23 oba zespoły znów są „po sąsiedzku”. Gospodarze sobotniego pojedynku, czyli “Rekordziści” z Bielska – Białej po dwóch seriach gier mają na swoim koncie cztery punkty. i plasują się na czwartej lokacie.

Z kolei drugi zespół Rakowa Częstochowa ma na swoim koncie również cztery “oczka” i znajduje się o jedną lokatę wyżej od bielszczan. Częstochowianie dysponują bowiem dużo lepszym stosunkiem bramkowym od bielszczan (5:0) przy bramkach Rekordu (5:3).

W ubiegłą sobotę rezerwy Rakowa po bezbramkowym remisie podzieliły się punktami z Karkonoszami Jelenia Góra. Fakt, że kibice przy Limanowskiego nie zobaczyli nawet jednego gola było w równym stopniu zasługą bardzo dobrze dysponowanych bramkarzy,. Natomiast drużyna Rekordu Bielsko – Biała w tym samym dniu pokonała na wyjeździe GKS Pniówek 74′ Pawłowice Śląskie, 3:1 po bramkach Macieja Mańki, Mateusza Pańkowskiego i Mateusza Kluzka.

Arbitrem głównym spotkania Rekordu Bielsko – Biała z Rakowem II Częstochowa będzie Maciej Węgrzyk z Jejkowic.

Kadra BTS Rekordu Bielsko – Biała ba rundę jesienną sezonu 2023/2024:

Bramkarze: Volodymyr Kotelba (Ukraina), Jakub Szumera, Krzysztof Żerdka.

Obrońcy: Szymon Bogunia, Michał Bojdys, Konrad Kareta, Kacper Kasprzak, Arkadiusz Krysik, Igor Macura, Maciej Mańka, Szymon Nocoń, Mateusz Pańkowski, Tomasz Walaszek, Mateusz Kluzek.

Pomocnicy: Jakub Kempny, Bartosz Kowalczyk, Mateusz Madzia, Tomasz Nowak (kpt), Bartłomiej Twarkowski, Piotr Wyroba.

Napastnicy: Mateusz Idzik, Daniel Iwanek, Daniel Kamiński, Daniel Świderski, Filip Waluś.

Przybyli:

Maciej Mańka – GKS Tychy

Daniel Iwanek – KS Orzeł Łękawica

Mariusz Idzik – KS Górnik Polkowice

Daniel Kamiński – KKS 1925 Kalisz

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Dariusz Klacza

II Trener: Dariusz Rucki

Trener bramkarzy: Kacper Szymala

Trener – analityk: Marcin Moruś

Trener przygotowania motorycznego: Jakub Korba

Kierownik drużyny: Krzysztof Kania

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: BTS Rekord Bielsko – Biała 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *