Siatkarskie wieści

* Gładko i bez straty seta zawodniczki SPS-u Politechnika Częstochowa pokonały drużynę Sokoła Chorzów.

* Gładko i bez straty seta zawodniczki SPS-u Politechnika Częstochowa pokonały drużynę Sokoła Chorzów. W pierwszej partii osiągnęły już na początku zdecydowaną przewagę, co sprawiło, że wygrały różnicą ośmiu oczek. Kolejna odsłona była bardziej wyrównana, lecz końcówka należała do podopiecznych Rafała Bogusa, zwyciężyły 25:21. Ostatni set rozpoczął się równie udanie dla częstochowianek jak pierwsza partia. Pewne swego siatkarki SPS-u rozluźniły się zbytnio, skorzystały na tym rywalki odrabiając stratę. Pewne akcje w wykonaniu najlepszej zawodniczki na boisku – Agnieszki Starzyk sprawiły, że trzecia odsłona spotkania była ostatnia partią meczu. Politechnika wygrała ją różnicą pięciu punktów. Sokół Chorzów – SPS Politechnika Częstochowa 0:3 (17:25, 21:25, 20:25). Zespól z Częstochowy zajmuje drugą pozycję w tabeli, ustępując jednym punktem drużynie z Dąbrowy Górniczej.
* Doskonale spisują się drugoligowi częstochowscy siatkarze. Drużyna Delic-Polu pokonała w wyjazdowym pojedynku legnickiego Ikara 3:0. Przed meczem, mimo, że oba zespoły miały na swych kontach identyczną ilość punktów, a częstochowianie posiadali lepszy bilans punktowy to jednak gospodarzy stawiano w roli faworyta. Najwięcej walki było w pierwszym secie, który zakończył się po myśli podopiecznych Janusza Sikorskiego. Po porażce w inauguracyjnej odsłonie drużyna z Legnicy oddała inicjatywę przyjezdnym. Delic-Pol bez większych problemów zwyciężył nie oddając rywalowi seta. Wygrana ta sprawiła, że częstochowianie z taką samą ilością punktów jak lider Bzura Ozorków zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli. Ikar Legnica – Delic-Pol Norwid 0:3 (23:25, 18:25, 20:25).