Medalowy Respekt

Respekt Taekwon-do ITF z Częstochowy to bardzo dynamicznie rozwijający się Klub Sportowy, który dzięki swoim coraz liczniejszym sukcesom zyskuje sławę w Polsce i w Europie. Na to składa się wiele czynników: talenty i ambicje zawodników, także – co oczywiste – doświadczenie trenera Kamila Klimaszewskiego, jego determinacja i umiejętność kierowania zespołem oraz zdolność inspirowania i stymulowania dzieci i młodzieży do wytężonej pracy.

Ostatnio rozgrywanymi zawodami, gdzie zawodnicy Respektu byli bezkonkurencyjni był Międzynarodowy Turniej Mazovia w Ciechanowie, który odbył się 21 i 22 października 2023 roku. Klub przyjechał z tych zawodów z dziewięcioma medalami – czterema złotymi, jednym srebrnym i czterema brązowymi. Ponadto Klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej klubów w juniorach młodszych, a tytuł najlepszego zawodnika wśród juniorów młodszych powędrował do Karola Trzepizura.

Trzeba dodać, że filarami Klubu w tych zawodach byli bracia Trzepizurowie – 19-letni Juliusz i 15-letni Karol. W Ciechanowie Juliusz Trzepizur wywalczył aż trzy medale: dwa złote (w technikach specjalnych i w walkach) oraz brązowy (w układach). Natomiast Karol Trzepizur zdobył dwa złote medale (w walkach i w układach) i wspomniany tytuł najlepszego zawodnika. Duże brawa należą się także pozostałym członkom Klubu, którzy pokazali wysoką, sportową klasę: za złoto (walki) dla utalentowanej i ambitnej Oliwii Bartolewskiej oraz za zdobycie medali brązowych – Marcinowi Łataczowi (walki) i Filipowi Motylowi (techniki specjalne). Z zawodów z medalem wrócił także trener Kamil Klimaszewski, który w układach wywalczył brąz.

Z pozostałych sukcesów Respektu to brązowy medal dla Polski podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Finlandii (we wrześniu) – w drużynie walczył Juliusz Trzepizur oraz medale zdobyte na Mistrzostwach Polski seniorów w Ustce (4 listopada) – Juliusz Trzepizur zdobył srebrny medal w technikach specjalnych oraz brązowy w walkach – 69 kg. Juliusz w swym dorobku ma także tytuł Mistrza Polski młodzieżowców w walkach – 63 kg, wywalczony w maju br. oraz srebrny medal w konkurencji układów indywidualnych młodzieżowców stopni mistrzowskich I-III DAN, zdobyty w czerwcu br. w Lublinie w Pucharze Europy. W tych zawodach drugi medal (brązowy) dla Respektu uzyskała Alicja Kędzia, w konkurencji układów indywidualnych juniorek.