55 LAT MLKS PILICA KONIECPOL


Na stronie klubu sportowego czytamy, że w sierpniu 1948 r. na boisku w parku obok zniszczonego Pałacu Potockich rozegrany został mecz piłki nożnej między drużynami Koniecpola i Chrząstowa. Jeżeli uznać to za początek sportu w Koniecpolu, to minęło już 74 lata jego istnienia.

Międzyzakładowy Klub Sportowy Pilica Koniecpol został powołany później, bo w 1967 roku przez sympatyków i działaczy sportowych. Od tego czasu minęło już 55 lat.

20 sierpnia nad Nowym Zalewem obchodzono jubileusz 55-lecia Klubu.

W trakcie uroczystości zostały wręczone podziękowania dla działaczy, członków zarządu, trenerów i piłkarzy, którzy swój wkład mieli w tworzeniu historii klubu – mówi Monika Bąk, współorganizator i współprowadząca uroczystość. – Przedstawiona została historia powstawania klubu, nie odbyło się bez wzruszeń, wspomnień i gratulacji. A o najmłodszych zadbał Mistrz Freestyle Adrian Franc, prezentując swoje umiejętności oraz zachęcając dzieci i młodzież do udziału w warsztatach. Odbyły się również turnieje sportowe, w których uczestnicy mogli zaprezentować swojej umiejętności piłkarskie. Walka była zacięta, ponieważ głównymi nagrodami były piłki z autografami drużyny Raków Częstochowa. Organizatorami Jubileuszu byli Burmistrz Miasta Ryszard Suliga oraz Zarząd Klubu MLKS Pilica Koniecpol.

źródło koniecpol-info

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *