Wciąż bez zwycięstwa na wiosnę

Rezerwy Rakowa Częstochowa bezbramkowo zremisowały w niedzielę, 2.kwietnia br. przed własną publicznością z KS Lechią Zielona Góra w spotkaniu kończącym 22.Kolejkę o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Dla podopiecznych Tomasza Kuźmy to drugi z rzędu, ligowy mecz w którym zawodnicy nie zdołali pokonać bramkarza rywali!

Niedzielne spotkanie, które było rozgrywane w trudnych warunkach pogodowych ( przy wiejącym dość silnie wietrze i przy opadach deszczu) – było bardzo wyrównane. Najpierw groźną sytuację do objęcia prowadzenia stworzyli sobie w 25.minucie goście, kiedy to w oko w oko z Jakubem Rajczykowskim stanął Mateusz Surożyński. W starciu z wychowankiem Górnika Polkowice górą był golkiper gospodarzy!

Następnie w 27.minucie to podopieczni Tomasza Kuźmy stanęli przed szasną zdobycia gola. Jednak mocny strzał jednego z zawodników Rakowa II Częstochowa skutecznie nad poprzeczkę przeniósł Gracjan Sieracki! Do przerwy obydwie drużyny schodziły przy stanie 0:0. Znacznie więcej działo się w drugiej części spotkania, ale pod sam Jego koniec. Najpierw w 80.minucie po strzale Patryka Malamisa skutecznie interweniował golkiper Lechii Zielona Góra.

Natomiast w 84.minucie zielonogórzanie zdobyli gola, który…nie został uznany przez arbitra głównego, Pana Marka Opalińskiego z Legnicy! Po dośrodkowaniu Mykyty Lobody na głowę Rafała Ostrowskiego, celnie uderzył właśnie wychowanek UKP Zielona Góra. Jednak przy centrze  ukraińskiego pomocnika Lechii, piłka opuściła już plac gry i ten gol nie mógł zostać uznany!

Do samego końca meczu wynik już nie uległ zmianie i tym samym Raków II Częstochowa bezbramkowo zremisował przed własną publicznością z KS Lechią Zielona Góra. Drugi zespół Rakowa po 22.seriach gier ma na swoim 43.punkty i zajmuje w tabeli trzeciej ligi, grupy trzeciej – trzecią lokatę. Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w Wielką Sobotę, 8.kwietnia br. Wówczas zespół pod wodzą Tomasza Kuźmy zmierzy się na wyjeździe z liderem rozgrywekBS Polonią Bytom.

Początek meczu o godzinie 16:00 na Stadionie im.Edwarda Szymkowiaka przy ulicy Olimpijskiej 2. Bytomianie mają na swoim koncie 50.punktów. Mecz “na żywo” pokaże oficjalna telewizja klubowa Polonia Bytom TV na YouTube pod tym linkiem:  www.youtube.com/@PBTV1920/streams

Spotkanie w Bytomiu zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

02.04.2023, g.12:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków II Częstochowa – KS Lechia Zielona Góra 0:0,

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica). Żółte kartki: D.Wojtyra, T.Kubik, Zielonka, Rygiel, Malinowski – Dzidek, Zientarski, Zając, Kurowski, Staśkiewicz. Żółtą kartką został napomniany również trener Lechii Zielona Góra, Andrzej Sawicki. Widzów: 25.

RKS Raków II Częstochowa: Jakub Rajczykowski – Dawid Wojtyra (61′ Łukasz Mazurek), Michał Czekaj (kpt), Szymon Rygiel, Adrian Balboa, Piotr Malinowski, Oliwier Kucharczyk, Olivier Sukiennicki (72′ Kamil Chiliński), Szymon Zielonka, Tobiasz Kubik (61′ Łukasz Furtak), Patryk Malamis. Trener: Tomasz Kuźma.

KS Lechia Zielona Góra: Gracjan Sieracki – Rafał Ostrowski (kpt), Igor Kurowski, Konrad Sitko, Mateusz Zientarski (75′ Volodymyr Shved), Kacper Zając, Mykyta Loboda, Mateusz Surożyński, Rafał Dzidek, Jakub Kołodenny (69′ Krzysztof Staśkiewicz), Jussuf Nassor Mwinyi. Trener: Andrzej Sawicki.